Předprodej byl ukončen

Koncert ArtCafé: Krajina Ró
KONCERT / Hudba – Jazz

Koncert ArtCafé: Krajina Ró

středa 13. března od 19:00
Klášter Broumov, Broumov

O akci

Zakládající člen a kapelník legendární skupiny Jablkoň Michal Němec se obklopil mladými muzikanty a společně založili novou kapelu s názvem Krajina Ró.  Prvotním impulzem bylo Němcovo setkání se skladatelem a velkým kytarovým talentem Tomášem Frolíkem. Dva odlišné světy se k sobě dokázaly velmi rychle přiblížit a vzápětí přibrali do party i další dva členy Frolíkovy kapely The BladderStones, osvědčeného baskytaristu Johnny Judla Jr. (hraje i v Jablkoni) a výborného bubeníka Michaela Noska. Do kapely mezitím přišla Němcova neteř, osobitá zpěvačka a herečka Anna Břenková. Bylo léto 2019 a Krajina Ró začala pracovat na svém prvním albu.

Ve studiu Jámor pod zkušeným producentským dohledem Ondřeje Ježka kapela nahrála jedenáct původních skladeb, které i s texty napsali členové kapely. Album dostalo název Hotel Blázen a bylo vydáno. Nutno dodat, že vstoupilo přímo do lockdownu, potažmo do zákazu všeho možného, tedy i hraní. Novou kapelu to sice přibrzdilo, ale nezastavilo, Krajina Ró nejen koncertuje, ale na jaře 2023 nahrála další autorské album pod názvem Mlhoviny. Druhé album přišlo na svět obdobně jako to první, ale je o pár let sehranější, kompaktnější, nosnější a tím pádem lepší. Producent Ježek navíc ukázal, že pro perfektní nahrávku i mix, tedy přehledný a krásný zvuk, není třeba létat do Ameriky.

Pro Krajinu Ró je typické propojování přirozeného dívčího altu a vlídně i nevlídně obhroublého mužského barytonu. Oba hlasy jsou doma v klidných poetických textech i v drsném házení slov po milovnících decibelů. Zvuk kapely charakterizují především nenapodobitelné efekty, éterické melodie a nevídané rockové riffy elektrické kytary, propojené s celým zástupem kouzelných krabiček. Baskytara a bicí jsou pak nejen dokonale pracující strojovnou, ale i sólovými nástroji, které svou barevností a kreativitou rozšiřují Krajinu Ró ještě o další rozměr. 

Více informací

Krajina RÓ

Krajina Ró | Facebook

 

Artcafé | Facebook
 

Klášter Broumov

Klášter Broumov - Vzdělávací a kulturní centrum | Facebook

 

Projekt ArtCafé je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a Královéhradeckého kraje.

Další akce pořadatele

Vinum et Cetera 2024 - 8. června od 13:00, Klášter Broumov, Broumov