Koncert ArtCafé: Aliaksandr Yasinski
KONCERT / Hudba – Jazz

Koncert ArtCafé: Aliaksandr Yasinski

středa 17. dubna od 19:00
Klášter Broumov, Broumov
Vstupenky
Cena 200 Zobrazit ceny
konec prodeje jeden den
do zdražení jeden den

Kreslírna

Základní cena 200 Kč
členové klubu ArtCafé 150 Kč
studenti do 26 let 100 Kč

O akci

Aliaksandr představí své sólové CD “Hlybini” vydané u britského labelu Riverboat Records. Těšit se můžete na neobvyklé pojetí hry na akordeon. Ve své autorské hudbě Aliaksandr spojuje prvky jazzu, rockové hudby, folkloru a world music. V jeho expresívním podání zazní také jazzové standardy a skladby Astora Piazzolly.

Narodil se ve městě Baranavičy v Bělorusku, kde vystudoval státní hudební akademii, a dále pokračoval na Pražské konzervatoři ve studiu akordeonu a skladby. Od roku 2011 žije, studuje a pracuje v Praze.

Laureát a vítěz národních a mezinárodních soutěží. Hraje a experimentuje s různými styly a žánry (světová a akordeonová klasická hudba, francouzský šanson, rocková a elektronická hudba, jazz). Vystupoval sólo i jako součást různých kapel v Bělorusku, Rusku, Ukrajině, Polsku, Litvě, Jižní Koreji, Německu, České republice, Slovensku, Maďarsku, Švédsku, Chorvatsku, Rakousku, Dánsku, Belgii, Francii, Lucembursku, Kuvajtu.

Je autorem symfonické a komorní hudby, skladeb pro sólový akordeon, písní, a také filmové a divadelní hudby. Jeho skladby uváděly Symfonický orchestr Pražské konzervatoře, orchestr Severočeského divadla Ústí nad Labem, Filharmonie Hradec Králové, ŠKO Žilina, Ančerlovo kvarteto a další.

Více informací

Aliaksandr Yasinski official website

Aliaksandr Yasinski | Facebook

 

Artcafé | Facebook
 

Klášter Broumov

Klášter Broumov - Vzdělávací a kulturní centrum | Facebook

 

Projekt ArtCafé je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a Královéhradeckého kraje.