Bratři Ebenové
KONCERT / Hudba

Bratři Ebenové

pátek 6. září od 20:00
Amfiteátr, Velká Bystřice
Vstupenky
od 450 do 600 Zobrazit ceny
prodej do 5. září

amfiteátr, nečíslované místo

Základní cena 450 Kč Koupit

židle před pódiem

Základní cena 600 Kč Koupit

O akci

Koncert kapely tří bratří Ebenových (Marek, Kryštof, David) a dalších předních českých hudebníků (Pavel Skála, Jaromír Honzák a Jiří Zelenka) v rámci 34. ročníku Mezinárodního foklorního festivalu C.I.O.F.F. LIDOVÝ ROK Velká Bystřice.

Vystupující

Bratři Ebenové (CZ) – web

Více informací

V době vydání prvního alba „Malé písně do tmy“ (1984) působila kapela jako bratrské trio - Marek, Kryštof a David a byli na české hudební scéně svým přístupem zcela ojedinělí. Synové významného hudebního skladatele Petra Ebena (1929 – 2007) dostali klasické hudební vzdělání, zároveň však vstřebávali vlivy moderní folkové, jazzové a rockové muziky. Svou schopností čerpat ze všech těchto zdrojů a umění používat různé neobvyklé hudební nástroje, vznikl absolutně netradiční, na české scéně nenapodobitelný „ebenovský zvuk“. Navíc ve spojení s výjimečnými texty Marka byli a doposud jsou Bratři Ebenové na české hudební scéně jedineční.

 

1.9.2023 vydala kapela již 6. řadové album s názvem „Co my víme“. Album obsahuje 13 nových skladeb (LP pak o jednu méně). Autorem všech (hudby i textu) je Marek Eben. Výjimku tvoří instrumentální skladba Clafoutis, jejímž autorem je nejmladší z bratrů David.

Pořadatel

Haná Velká Bystřice z. s.