Jarní koncert - Mistři klasiky
KONCERT / Hudba – Klasika

Jarní koncert - Mistři klasiky

neděle 5. května od 18:00
Kostel sv. Mikuláše, Jaroměř
Vstupenky
Cena 390 Zobrazit ceny
prodej do 5. května

Základní vstupenka

Základní cena 390 Kč Koupit
Senioři 65+, ZTP 290 Kč Koupit
Děti do 18. let 290 Kč Koupit

O akci

Říká se, že kvalitu prověříte jedině časem. V případě děl, která zazní v podání světově uznávaného Bohemian Symphony Orchestra Prague (v komorním obsazení), lze mluvit o prověření staletími. Poslechněte si světoznámé skladby hudebních velmistrů. Tento koncert je pravidelně uváděn v Katedrále sv. Klimenta v Praze. A nyní právě tento koncert zazáří  i u vás. Na koncertě vystoupí členové Bohemian Symphony Orchestra Prague společně se sólovým sopránem, kteří si pro vás připravili působivý program těch nejznámějších a zároveň nejkrásnějších skladeb.

Program:

W. A. Mozart- Malá noční hudba

W. A. Mozart - Ave verum corpus

J.Pachelbel - Canon in D Major

W. A. Mozart - Alleluja (Exsultate, jubilate)

T. Albinoni - Adagio

A. Dvořák - valčík op.54' č.4

F. Schubert - Ave Maria

J. S. Bach -  Air ze Suity D Dur

B. Smetana - Má vlast - Vltava

A. Dvořák - Rusalka - Měsíčku na nebi hlubokém

A. Vivaldi - Čtvero ročních dob (výběr)

 

Vystoupí:

Bohemian Symphony Orchestra Prague (BSOP) 

Mezi úspěchy orchestru patří například evropské turné s rockovými legendami kapel Deep Purple, Nazareth, Europe, Alice Cooper, Toto, Survivor, Foreigner, Journey, Bonnie Tyler či Hooters. Soubor absolvoval také řadu klasických koncertů ve Francii, Španělsku, Německu, Holandsku a Rakousku nebo turné po Japonsku a Číně. Na české scéně uvádí orchestr mimo jiné řadu abonentních koncertů v Obecním domě v Praze. Spolupracoval i na projektech se švédskou kapelou Sabaton a britskou kapelou Kosheen, 2Cellos, José Carrerasem, The Tenors a dalšími. V současné době připravuje další koncerty se světovou houslistkou Vanessou Mae či zpěvačkou Sarah Brightman či Stjepanem Hauserem (2cellos). Spoustu aktuálních informací a fotek najdete také na facebooku. Bohemian Symphony Orchestra Prague byl založen v Praze jeho současným ředitelem a šéf dirigentem Martinem Šandou. Vysoká profesionální úroveň všech hráčů orchestru je zárukou vynikající zvukové kvality, dokonalé plasticity a interpretování skladeb na nejvyšší stylové úrovni. Díky této skutečnosti má orchestr velmi široký repertoár a interpretuje i nejobtížnější díla, která byla v symfonickém žánru zkomponována. Základní formaci, kterou tvoří 70 hráčů, je možno pro provádění velkých symfonických děl ještě rozšířit, avšak i v této formaci je zachována vysoká interpretační úroveň a dokonalý zvuk orchestru. Pro interpretaci komorních děl lze velikost orchestru naopak zmenšit a zachovat tak autentičnost díla. Vedle standardního symfonického repertoáru spolupracuje orchestr také s významnými instrumentálními a vokálními sólisty a sbory, především pak Bohemian Choir Prague.

www.bsop.eu/

 

Sólistka: Noema Erba, česká sopranistka Noema Erba je česká operní pěvkyně působící převážně v zahraničí. Představila se publiku koncerty v Chile v Santiagu de Chile, na Filipínách v Manile, na Taiwanu ve městě Taichung. Vystoupila v mnoha rolích ve Státní opeře Banská Bystrica na Slovensku, v Teatro Verdi v Pise v Itálii, v Divadle J. K. Tyla v Plzni v České republice, na Amman Opera Festivalu v Jordánsku. Dále ve Florencii v Itálii: Forte Belvedere, Basilica Santissima Annunziata. V divadle Ariston i v divadle Centrale v Sanremu v Itálii, v divadle Teatro Moderno v Grossetu v Itálii, atd. V poslední době vystupuje stále častěji také v Praze např. v Paláci Žofín, v Katedrále sv. Klimenta, v Obecním domě.

www.noemaerba.com