Předprodej byl ukončen

Elegance molekuly
DIVADLO / KINO / PROJEKCE / Představení – Činohra

Elegance molekuly

neděle 7. dubna od 19:00
Bio Řevnice, Řevnice

O akci

ELEGANCE MOLEKULY / Petr Zelenka

Tři molekuly, tři muži s vizí a odvahou riskovat

Elegance molekuly • Petr Zelenka • ČR, 2024 • 150 min • česky • přístupný • premiéra inscenace: 5. 4. 2018 • divadlo • přímý přenos

Režie: Petr Zelenka

Scéna: Nikola Tempír

Kostýmy: Michaela Horáčková Hořejší

Dramaturgie: Olga Šubrtová

Projekce: Anebo Tou-fu

Předpokládaná délka: 150 minut (včetně jedné přestávky)

Hrají: Ivan Trojan, Veronika Khek Kubařová, Martin Myšička, Zdeňka Žádníková, Pavel Šimčík, Petr Vršek, Vladimír Polívka, Václav Jiráček, Elizaveta Maximová, Lada Jelínková

Jedna z nejúspěšnějších a nejoceňovanějších inscenací na současném repertoáru Dejvického divadla. Hra byla oceněná v rámci Cen divadelní kritiky 2018 jako nejlepší poprvé uvedená česká hra roku.

Anotace:

Z chemické laboratoře do lékárny na nejbližším rohu je to často jen pár stovek metrů. Ale molekula léku na téhle cestě projde procesem za stovky milionů dolarů, na kterém se podílejí často tisíce lidí. Tedy ta molekula, která má štěstí a dojde do cíle. Tři takové látky a jejich tři „otce“, z nichž jedním byl i geniální český chemik, profesor Antonín Holý, sleduje divadelní hra ELEGANCE MOLEKULY. Zkoumá vznik a velice dramatický průmyslový vývoj látek z českých chemických laboratoří, které dnes léčí AIDS u více než osmdesáti procent pacientů na celém světě.

Otto Wichterle měl svoji slavnou historku o tom, jak na stavebnici Merkur sestrojil přístroj na odstředění prvních kontaktních čoček. Hra Petra Zelenky hledá takový „Merkur“ v životě chemika Antonína Holého.

Příběh o silné vizi, předvídavosti, štěstí a odměně, která přišla příliš pozdě.

Přímý přenos představení v kinech v jediný večer: 7. 4. 2024 od 19:00 ✦✦✦

Inscenace vznikla s finančním přispěním Nadačního fondu Neuron na podporu vědy.

Více informací

Sezení je volné. Místa si vyberete sami po příchodu do sálu.