Koncert Petr Lüftner, akordeon solo
KONCERT / Hudba – Písničkáři

Koncert Petr Lüftner, akordeon solo

sobota 20. dubna od 20:00
Hostinec Na Sladovně, Velvary
Vstupenky
Cena 140
konec prodeje 6 dní

O akci

Petr Lüftner (35) z Ústí nad Labem, který vloni vydal své třetí album Petri, je v současnosti jedním z mála písničkářů v ČR, doprovázející se po většinu písní na akordeon, s jehož pomocí dokáže energicky strhnout obecenstvo a dát tomuto nástroji nečekaný rozměr.Protestsongy, písně romantického charakteru i k pobavení, to je hlavní gró jeho tvorby, nasáklé atmosférou severních Čech.

Jako jeden z mála na světě je oficiálním hráčem nejstaršího výrobce akordeonů na světě - německé společnosti Weltmeister. Hostoval na pěti turné s Xindlem X, se kterým nahráli i společný duet Nejlepší zvukař.

Za dobu svého písničkaření má za sebou přes 300 hudebních vystoupení a během nich vystupuje Petr jak v kapelní, tak v sólo variantě či v kombinaci se šansoniérkou, sestrou Eliškou. Pokud právě na podiu nemačká měchy akordeonu, doprovází se na kytaru, ukulele či šlapák.

Mimo koncerty můžete Petra spatřit aktuálně například v muzikále My Fair Lady v Severočeském divadle opery a baletu nebo ho zaslechnout, jako moderátora Českého rozhlasu Sever.
 

Pořadatel

Velvarská Záložna/Sladovna/Účko