Kuntari (IDN) • Julek Ploski (PL)
KONCERT / Hudba – Elektronika, Experimentální, Worldmusic

Kuntari (IDN) • Julek Ploski (PL)

pátek 26. dubna od 20:00
Divadlo 29, Pardubice
Vstupenky
od 100 do 200 Zobrazit ceny
konec prodeje 13 dní

Základní vstupenka

Základní cena 200 Kč Koupit

vstupenka pro držitele ISIC, IYTC, ALIVE, ZTP

Základní cena 100 Kč

O akci

Brilantní indonéské duo Kuntari propojující tribální rytmy a domorodé hlasy se současným soundesignem + varšavský experimentátor Julek Ploski se svým elektronickým & hyperrealistickým orchestrálním folklórem doby železné. 

Indonéské duo Kuntari výstižně označuje svůj unikátní zvuk jako primal-core. Nespoutané a opravdu intenzivní tribální rytmy v pevné jednotě s temnými ambientními atmosférami, experimentování s domorodými hlasy, ale třeba i se zvuky zvířecího páření. To vše spoluvytváří jejich organický a syrový, podle deníku The Guardian „brilantně vynalézavý sound". V hudbě Kuntari můžeme zaslechnout rytmy z ostrova Jáva nebo ozvuky tradičního balijského lvího tance propletené v dokonalé symbióze s elektronicky modulovanými zvuky kornetu a barytonové kytary. Dvojice již procestovala obrovskou část Asie včetně Japonska, nyní míří do Evropy a my máme jedinečnou možnost užít si jejich dynamické a přitom hravé skladby v D29!

Více informací

Julek Ploski je polský experimentátor a nepřehlédnutelná osobnost tamní hudební scény. Jeho tvorba poskakuje jako digitální blecha po hřebenech glitchových vln v nepředvídatelných tracích propojujících taneční postklubovou hudbu s až barokně zpěvnými melodiemi. Už Julkův debut Tesco přitáhl zaslouženou pozornost hudební kritiky, album śpie vydal tuzemský label Gin&Platonic, Human Sapiens Ep pak renomovaní Pointless Geometry. V loňském roce publikoval Julek Ploski pozoruhodné minialbum Matcha latte, Contemplation EP vytvořené pouze pomocí různých AI nástrojů. V Divadle 29 představí ve speciální audiovizuální podobě svou prozatím poslední desku Hotel *****, která vyšla v roce 2023 na kultovní značce Orange Milk. Místy až filmově znějící skladby z alba balancují mezi hardcoreovou naléhavostí a delikátností pohádek, působí vyšperkovaně i dysforicky, podle labelu deska „přenáší hyperrealistický orchestrální folklor doby železné do rozbombardované digitální sci-fi pustiny." AV podoba alba měla úspěch například na posledním ročníku významého krakovského festivalu Unsound.