MALIKA TIROLIEN
KONCERT / Hudba – Funk / Soul, Jazz, R&B, Worldmusic

MALIKA TIROLIEN

neděle 19. května od 20:00
Jazz Tibet Club, Olomouc
Vstupenky
Cena 500
prodej do 19. května

O akci

Karibské kořeny s afro-funkovou energií – zpěvačka Snarky Puppy a superskupiny Bokanté se svou kapelou

Na Grammy nominovaná zpěvačka, skladatelka a producentka Malika Tirolien je výbušnou kombinací kreativity, odhodlání a opravdovosti. Láska, vášeň a úcta k hudbě jsou cítit z autentičnosti jejích vystoupení. Strhující hlas okamžitě upoutá vaši pozornost, propracované skladby s neotřelým pojetím různých žánrů a silnými emocemi jsou prodchnuty hlubokou znalostí jazzu.

V Montrealu žijící zpěvačka původem z Guadeloupe již téměř deset let poutá mezinárodní pozornost. Průlom zaznamenala svým elektrizujícím výkonem v písni "Iʼm not the one", která je hlavní skladbou alba "Family Dinner" skupiny Snarky Puppy, jež získalo cenu Grammy. Skladba má na YouTube přes dva miliony shlédnutí a inspirovala nespočet coververzí po celém světě.

Poté vydala své debutové album "Sur La Voie Ensoleillée", které sama napsala a produkovala a které se dostalo na 5. místo kanadského r'n'b a soulového žebříčku iTunes. Následně se stala zpěvačkou superskupiny Bokanté, kterou vede spolu s producentem a hudebníkem Michaelem Leagueem (Snarky Puppy). Devítičlenná kapela, která vznikla v roce 2016, od té doby absolvovala turné ve více než 20 zemích a vydala kritikou oceňovaná alba, z nichž to poslední, "What Heat" (ve spolupráci s Metropole Orkest), bylo nominováno na cenu Grammy 2020 jako nejlepší album v oblasti world music.