Jen pravdu, drahý
DIVADLO / Představení – Činohra

Jen pravdu, drahý

úterý 19. listopadu od 19:00
Kulturní dům Dolní Benešov, Dolní Benešov
Vstupenky
od 520 do 590 Zobrazit ceny
prodej do 19. listopadu

Přízemí I zóna

Základní cena 590 Kč

Přízemí II zóna

Základní cena 520 Kč

O akci

FLORIAN ZELLER (La Vérité)


Francouzská komedie o nevěře, ve které se lže
jako o závod!

Délka představení cca 80 minut bez přestávky (představení nemá přestávku)

Michel:   Jan Čenský
Laurence:  Dana Morávková
Paul:  Josef Carda
Alice: Štěpánka Křesťanová
            
Režie  Antonín Procházka
Překlad  Michal Zahálka

 

Více informací

Brilantně rozehraný příběh čtveřice Pařížanů a jejich (ne)bezpečných vztahů. Michel musí lhát, protože jinak nedokáže ustát situaci, v níž už půl roku podvádí manželku s Alicí, ženou svého nejlepšího přítele Paula. Naštěstí mají dokonalý systém, takže na jejich poměr nikdo nemůže přijít a tudíž nikomu nepůsobí žádnou bolest. Jednou ale systém poruší a Michelova žena Laurence jako by začínala něco tušit.
A co když na všechno navíc ještě přijde Paul? Anebo je to ještě úplně jinak? Michel ani trochu není připravený na možnost, že by se karta mohla obrátit. A události naberou nečekaný spád...

Florian Zeller je nejhranější francouzský dramatik současnosti. Jeho skvělá komedie o nevěře a „umění“ lhát má v sobě cosi z tradice toho nejvyššího francouzského bulváru. Hlavní roli Michela psal autor přímo pro Pierra Arditiho, špičkového představitele pařížského komediálního herectví dneška. Původní inscenaci režíroval zkušený Patrice Kerbrat, který mj. režíroval i slavné původní uvedení Kumštu neboli Obrazu Yasminy Rezy, právě s Arditim v roli Yvana.

Pořadatel