Předprodej byl ukončen

Tanzwerke Vanek Preuss: Abwesen
SHOW / VYSTOUPENÍ / Představení / Tanec – Moderní, Scénický

Tanzwerke Vanek Preuss: Abwesen

úterý 14. května od 20:00
Divadlo 29, Pardubice

O akci

Taneční představení Abwesen (Nepřítomnost) se zabývá paradoxní situací: přítomností nepřítomnosti. Jedním z impulsů jeho vzniku byly zkušenosti z lockdownu. 

Karel Vaněk a Guido Preuß ve svém novém díle zkoumají komplexní téma nepřítomnosti: jako fyzickou zkušenost, v tanci a v životě, individuálně i společně. Jako fantazii, sen i stav nedostatku. Do jaké míry je koncepce „být tady a teď“ ohrožena, když naši existenci pociťujeme jen jako iluzi?

Tvůrci společně se třemi tanečnicemi vytvářejí pohybový jazyk, který chápe absenci jako zdroj a impuls. Brazilská rodačka Sonia Mota, narozená v roce 1948, a dvě mladší tanečnice Josefine Patzelt a Geraldine Rosteius s sebou přinášejí velmi odlišné biografické zkušenosti, které se přelévají do pohybového materiálu. Přítomnost tří ženských těl je zároveň vizualizací prázdnoty ve vlastním vnímání, touhy po dotecích a obraně proti přílišné blízkosti, strachu ze samoty a touze po vlastním prostoru.

Režie: Karel Vaněk
Choreografie: Karel Vaněk ve spolupráci s tanečnicemi
Tanec: Sonia Mota, Josefine Patzelt, Geraldine Rosteius
Koncept/dramaturgie: Guido Preuß
Hudební koláž: Kaziguro Ishimuti
Kostýmy: Melanie Riester
Světelný design: Stefan Grießhaber

Pořádá Taje z.s. ve spolupráci s Divadlem 29 v rámci projektu Ostrovy v pohybu, který je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a statutárního města Pardubice.

www.tanzwerkevanekpreuss.de

Další akce pořadatele

Koťátko Zkázy: Mise OMEGA - 9. června od 16:30, Zámek Pardubice, Pardubice