O akci je zájem, vstupenky rychle mizí

Duo Docentky
PŘEDNÁŠKA / Představení / Stand-up / Talk show / Zdraví / Životní styl

Duo Docentky

čtvrtek 30. května od 20:00
Panelka, Luleč
Vstupenky
Cena 250
konec prodeje 16 hodin

O akci

Duo docentky je „akademický stand-up“, za kterým stojí Lucie Jarkovská a Kateřina Lišková.

Tato dvojice socioložek z Masarykovy univerzity se rozhodla vzít do vlastních rukou prezentaci genderového výzkumu směrem na veřejnost.

O feminismu, emancipaci a nerovnostech ve společnosti. Věnují se výzkumu v oblasti genderu a sexuality, píší akademické články a vloni jim vyšla společná kniha Feministkou snadno a rychle.

Ačkoliv u těchto témat není příliš do smíchu, dámy slibují, že příští čtvrtek 30. května se budeme popadat za na Panelce najezená břicha.

Vystupující

Duo Docentky (CZ) – fb / insta

O programu blíže

Duo docentky: Práce a peníze (60 minut)

Akademický stand-up Dua docentky odpoví na zásadní otázky typu:  Když budou ženy vydělávat stejně jako muži, zůstanou stále ženami? Lze skloubit práci a rodinu? Je větší problém pro výchovu dětí to, že dnešní ženy příliš pracují, nebo že místo aby pracovaly, koukají moc do mobilu? Zničí ženy status prestižních oborů jako je medicína? V bezplatné poradně nabídnou docentky pomoc v následujících situacích: Co má žena dělat v případě, že vydělá více než její manžel. Jak u žen řešit problém překvalifikace a převzdělanosti. A jako bonus vyhlášení vítěze mužské kategorie Mistrovství republiky v žehlení, praní a zametání.

Více informací

  • Večery jsou na Panelce někdy chladnější.
  • Vemte si raději deku nebo teplé oblečení nebo obojí.

Těšíme se!
Ondřej a Šárka

Pořadatel

Panelka - kultura a sport z.s.