S Pydlou v zádech
DIVADLO / Představení – Činohra

S Pydlou v zádech

čtvrtek 27. června od 21:00
Zámek Bělá pod Bezdězem, Bělá pod Bezdězem
Vstupenky
Cena 350
prodej do 26. června
do zdražení čtyři dny

O akci

Legendární inscenace s Josefem Dvořákem

Hra S Pydlou v zádech měla svou premiéru v Divadle Semafor 4.6.1981. Stala se divácky nejúspěšnějším titulem v repertoáru skupiny Josefa Dvořáka, a ačkoli bylo od té doby mnohokrát uvažováno o jejím stažení, byly dokonce stanoveny termíny, kdy bude hrána naposled, prokázala podivuhodnou houževnatost a nezničitelnost a vždy znovu se vynořovala do světla reflektorů.

Proč? Nejen proto, že poskytuje prostor pro řadu brilantních klaunských čísel Josefa Dvořáka, ale i pro její svérázný humor, jehož kmotry jsou na jedné straně Becket na druhé straně Hašek.

Postavička prostého lidového chytráka se zaplétá v šachové partii mocných. Ta snaha neustále předstírat, hrát vždy tu roli, která se právě žádá, vytěžit z každé situace i něco pro sebe, onen bezpáteřný konjukturalismus, snaha vytvářet i na troskách za každou cenu zdání idylky… není nám to všechno příliš povědomé?

Nepovažujeme už řadu absurdně groteskních situací za všední jev jen proto, že jsme si na ně tak nějak zvykli? A tady pomůže už jen nastavené zrcadlo smíchu, které je sice křivé, ale o to ostřeji zobrazuje …

Více informací

Hrají: Josef Dvořák, Markéta Hrubešová, Rostislav Trtík, Jiří Veit, Dagmar Schlehrová

Autor: Pavel Fiala, Josef Dvořák

Režie: Pavel Fiala, Josef Dvořák