W.A.Mozart - Requiem d moll
KONCERT / Hudba – Klasika

W.A.Mozart - Requiem d moll

sobota 2. listopadu od 19:30
Kostel sv. Salvátora, Praha
Vstupenky
od 490 do 990
prodej do 2. listopadu

O akci

Majestátní Mozartovo Requiem zazní v listopadu v podání Bohemian Symphony Orchestra Prague, Bohemian Choir Prague a předních sólistů. Celý koncert bude navíc doprovázet světelná choreografie.

 

Bohemian Symphony Orchestra Prague uvede 3. listopadu 2023 v 19:00 v kostele U Salvátora v Praze jedno z velkolepých děl Wolfganga Amadea Mozarta – Requiem d moll.

Bohemian Symphony Orchestra Prague, Bohemian Choir Prague povede šéfdirigent orchestru Martin Šanda.

„Mozartovo Requiem, tedy zádušní mše, je jedno z jeho nejznámějších děl plné emocí," uvedl Martin Šanda.

Právě hudba Requiemu provází vrcholné scény životopisného filmu Amadeus režiséra Miloše Formana, který obdržel osm Oscarů, 13 nominací na Oscara a dalších 32 ocenění včetně čtyř Zlatých globů.

Mozart začal skládat Requiem na základě velkorysé zakázky od anonymního zadavatele. Byl však uprostřed práce přemožen infekční nemocí a zemřel 5. prosince 1791. Poslední části dokomponoval Mozartův žák Franz Xaver Süssmayr.

Bohemian Symphony Orchestra Prague si od svého založení připsal na konto již nespočet úspěchů, například několik evropských turné s rockovými legendami a leadery kapel Deep Purple, Nazareth, Europe, Alice Cooper, Toto, Survivor, Foreigner, Journey, Bonnie Tyler, Uriah Heep a dalšími. Pochlubit se může také spoluprací na projektech se švédskou kapelou Sabaton, britskou kapelou Kosheen, 2Cellos, slavným španělským operním pěvcem José Carrerasem nebo vokální skupinou The Tenors. Seznam hvězdných jmen, která měla s pražským orchestrem co do činění, je skutečně obsáhlý. Za zmínku stojí například také houslistka Vanessa Mae, zpěvačka Sarah Brightman či trojnásobný držitel Grammy Michael Bublé. Orchestr má za sebou rovněž řadu klasických koncertů po celé Evropě, vycestoval ale také na turné po Japonsku a Číně.

Vystupující

Bohemian Symphony Orchestra Prague (CZ) – web

Více informací

Účinkující:

Bohemian Symphony Orchestra Prague (BSOP)

Bohemian Choir Prague

Přední sólisté

Martin Šanda - dirigent

 

 

Místo konání:

Kostel U Salvátora

Salvátorská 1045, 110 00 Praha 1 - Staré Město

02.11.2024 od 19:30 hodin

Pořadatel

Bohemian Music Agency s.r.o.