Lament, Luba
KONCERT / Hudba – Folk / Country, Hip-hop / Rap

Lament, Luba

čtvrtek 20. června od 20:00
Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha
Vstupenky
Cena 211
prodej do 20. června

O akci

LAMENT:

Od písničkářství k rapu a zpět

Lament vznikl jako ambiciózní projekt písničkáře Jakuba Čermáka aka Cermaque, na jehož albu se podílely tři desítky hudebníků a producentů. 

Kytaru nahradila originální elektronika, folkový zpěv se rytmizuje do alternativního rapu, nad bouřemi bitů se vznášejí dívčí chóry, soucit střídá vztek, empatie válčí proti samotě a odcizení. Tohle není žaloba, ale žalozpěv, tohle je Lament.

Původně jednorázový projekt se posléze přerodil do regulérně a samostatně vystupujícho dua, které vedle nyní deklamujícího "rapera" Cermaque, tvoří i o elektroniku a beaty se starající producent a multiinstrumentalista Pavel Kielberger, který buduje elektronickou krajinu v nejlepší tradici experimentálních tvůrců elektronické hudby posledních dekád a zavodňuje ji důmyslnými a emocemi nabitými kytarovými riffy. Apokalyptické vize i sociální kritika se v textech opět prolínají s intimitou a niternou výpovědí. Poezie, u které budete tančit.

Už v duu vzniklo druhé album Prší v prázdném domě, které vyšlo na jaře 2024, a nabízí  zuřivý souboj mezi touhou a skepsí, zvědavostí a kolapsem, něhou a únavou.

* * *
LUBA
obstará jako host úvod večera. Luba je česká folková písničkářka. Poslouchá své okolí a hezká slova ve větách píše do svých písní. Je pro ni důležité zpívat a skládat česky. Emoce převádí ve slova a slova v emoce pomocí folku, který hraje.


Vstupné: 200,- + poplatky v předprodeji, 250,- na místě
 

Vystupující

Lament (CZ) – web / youtube / Spotify Luba (CZ) – Spotify

Pořadatel

Kaštan - Scéna Unijazzu