Narozeninový koncert Miguelangelo Cavalcanti
KONCERT / Hudba – Klasika

Narozeninový koncert Miguelangelo Cavalcanti

neděle 8. září od 17:00
Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Česká Skalice
Vstupenky
Cena 350 Zobrazit ceny
prodej do 8. září

Základní vstupenka

Základní cena 350 Kč Koupit
Senioři 65+, ZTP 250 Kč Koupit
Děti do 18 let 250 Kč Koupit

O akci

Narozeninový koncert světoznámého barytona, na kterém zazní neapolitánské písně, opereta, muzikál i filmová hudba.

Program:

W. Gomez - Ave Maria

M. Leigh - The Impossible Dream (Man Of La Mancha) 

F. Lehár - Die lustige Witwe - Lippen schweigen

G. Gershwin - Preludium č. 2

F. Lehár - Das Land des Lächelns - Dein ist mein ganzes Herz 

E. Kálmán - Die Csárdásfürstin - Heia, heia, in den Bergen ist mein Heimatland 

G. Rossini - La Danza  Tarantella Napoletana

L. Bernstein - West Side Story - Tonight / Balcony Scene 

J. Ježek - Bugatti step

E. De Curtis - Torna a Surriento

E. Morricone - Tenkrát na Západě (Once upon a time in the West)

S. Gastaldon - Musica proibita 

A. Lara - Granada

F. Sartori - Time To Say Goodbye

Vystupující:

Miguelangelo Cavalcanti - Rakousko-brazilský barytonista Miguelangelo Cavalcanti je sólistou Opery Národního divadla. V roce 2000 debutoval na scéně Státní opery jako Hrabě Luna ve Verdiho Trubadúrovi. Zpěv studoval v Recife, Karlsruhe, na Bachově akademii ve Stuttgartu, na Královské hudební akademii v Londýně a v Paříži. Ve studiích pokračoval u A. C. Mediny, E. Saque a G. Hornika. Jeho pěvecké začátky jsou spojeny s Teatro Nacional de Sâo Carlos v Lisabonu. V letech 1995–2001 byl sólistou Opery v Grazu. Byl stálým hostem v Théâtre Royal de la Monnaie v Bruselu, účinkoval v Teatro Filarmonico ve Veroně i v operních domech v Lipsku, Hamburku, Kolíně nad Rýnem a Basileji. V letech 2004 až 2011 byl sólistou Státní opery Praha. Ve Státní opeře ztvárnil řadu klíčových rolí barytonového repertoáru, např. Escamilla (Bizet: Carmen), Verdiho Rigoletta, Nabucca, Germonta (Traviata), Hraběte Lunu (Trubadúr), Rodriga (Don Carlo) a Amonasra (Aida), Donizettiho Enrica (Lucie z Lammermooru), Pucciniho Scarpiu (Tosca), Wolframa (Wagner: Tannhäuser) nebo Jochanaana (R. Strauss: Salome). Kromě operního repertoáru se věnuje koncertní tvorbě a věrný zůstává i brazilské hudbě (Heitor Villa-Lobos, Carlos Gomes, César Guerra-Peixe, Alberto Nepomuceno). Hostoval na festivalech v Bregenzu a Salcburku, na Beethovenově festivalu v Bonnu, festivalu v rakouském Attersee a Festivalu Bély Bartóka v Maďarsku nebo na Carinthischer Sommer. V roce 2015 vedl mistrovské kurzy v brazilském Belému. Od roku 2015  zpíval hlavní role ve Státní opeře v Praze v  operách: Salome (J. Strauss), La Traviata (G.Verdi), Rigoletto (G. Verdi), Nabucco (G. Verdi), Don Carlo ( G. Verdi), Il  Trovatore (G. Verdi),  Aida (G. Verdi), Tosca (G. Puccini), Carmen (G. Bizet), Romeo et Juliete (Ch. Gounod). Věnuje se koncertní činnosti po celém světě.

 Miguelangelo Cavalcanti – operní pěvec | Hudba « Best of ... - Profesní magazín (ibestof.cz)

Noema Erba - je česká operní pěvkyně působící převážně v zahraničí. Představila se publiku koncerty v Chile v Santiagu de Chile, na Filipínách v Manile, na Taiwanu ve městě Taichung. Vystoupila v mnoha rolích ve Státní opeře Banská Bystrica na Slovensku, v Teatro Verdi v Pise v Itálii, v Divadle J. K. Tyla v Plzni v České republice, na Amman Opera Festivalu v Jordánsku. Dále ve Florencii v Itálii: Forte Belvedere, Basilica Santissima Annunziata. V divadle Ariston i v divadle Centrale v Sanremu v Itálii, v divadle Teatro Moderno v Grossetu v Itálii, atd. V poslední době vystupuje stále častěji také v Praze např. v Paláci Žofín, v Katedrále sv. Klimenta, v Obecním domě.

Noema Erba, Soprano | Facebook

https://noemaerba.com/

Martin Peschík - klavír, dirigent Opery Jihočeského divadla  a Západočeského symfonického orchestru Mariánské Lázně. Absolvoval klavír na konzervatoři v Českých Budějovicích a dirigování na JAMU v Brně. Od roku 2001 působí dosud jako dirigent opery Jihočeského divadla (2008-2011 šéfdirigent). Nastudoval a dirigoval zde řadu oper, operet, muzikálů a baletů (Tosca, La Bohéme, Ottelo, La forza del destino, I Pagliacci, Don Giovanni, Rusalka..........) Od roku 2011 působí jako dirigent Západočeského symfonického orchestru (2011-2016 ředitel a šéfdirigent, 2016-2021 šéfdirigent, 2021 - dosud stálý dirigent). Spolupracoval s řadou orchestrů například Národní divadlo v Brně, Moravská filharmonie Olomouc, Karlovarský symfonický orchestr, Landestheater Passau, Severočeská filharmonie Teplice, Filharmonia di stat Sibiu, Moldavská filharmonie, Filharmonia Oltenia Craiova....... Dirigoval v řadě zemí Evropy (Německo, Rakousko, Itálie, Nizozemí, Belgie, Dánsko, Švédsko, Norsko, Švýcarsko....)