Kateřina Marie Tichá a Bandjeez
KONCERT / Hudba – Folk / Country, Pop

Kateřina Marie Tichá a Bandjeez

sobota 14. prosince od 19:30
Petrof Gallery, Hradec Králové
Vstupenky
prodej do 14. prosince

O akci

Vynikající česká písničkářka Kateřina Marie Tichá se skupinou Bandjeez vyrazila v únoru na Tour 2024, v rámci které představuje svou novou desku Plamen. V sobotu 14. prosince zavítá do Hradce Králové, kde vystoupí v sále PETROF Gallery.

Vystupující

Kateřina Marie Tichá (CZ) – web / web / fb / insta / youtube / Spotify

Více informací

Kateřina Tichá se narodila 18. srpna 1994 ve Vlašimi, prostřední jméno Marie si později sama zvolila na počest svým prababičkám.  V roce 2013 byla nominována na Českého Slavíka v kategorii Objev roku, ve stejném roce také zahájila dosud trvající spolupráci s tehdy právě vznikající kapelou Jelen. V roce 2015 vydala pěti písňové EP Otazníky a v roce 2020 potom debutové album Sami. To bylo nadšeně přijato kritikou, odbornou veřejností i samotnými posluchači a Kateřina za něj získala cenu Anděl v kategorii Objev roku. Titulní píseň z alba Sami byla oceněna také cenou Žebřík za videoklip roku.

Druhá studiovka Plamen je další etapou na pozoruhodně vytrvalé cestě rodačky z Vlašimi, která začala už v roce 2012 nesmělým singlem Vzpomínej. Po mnoha letech hledání svého unikátního rukopisu vydala o osm let později žánrově barevné a slovně nápadité autorské album Sami, za něž získala ocenění Objev roku v Cenách Anděl.

 

Aktuální počin do jisté míry shrnuje její již bezmála tři roky trvající spolupráci s respektovanou formací Bandjeez. Ta doprovázela zpěvaččina blízkého kolegu Davida Stypku, který předčasně zemřel v lednu 2021. Tichá je znovu výhradní autorkou všech textů, na tvorbě hudby se podílela její souputnice z vydavatelství SinglTon a zároveň spřízněná duše Tereza Balonová.

Pořadatel