SPOLK: From scratch - premiéra
pátek 13. 9. 2024 od 18:00DIOD, Jihlava
Předprodej byl ukončen
Jak to vlastně celé začalo? Z ničeho. Nejdřív jsme mysleli, že to dáme, zahladíme drobná vychýlení rovnováhy a chybné kroky, stopy nefunkčnosti, špatnou synchronizaci. Prostě se budeme tvářit, že máme všechno pod kontrolou, pohyby, tóny, paprsky světla, podlahu, strop, vlastní těžiště, podanou ruku. Někde jsme udělali chybu. Možná jsme za ni vůbec nemohli, ale už ji nemůžeme ignorovat a předstírat, že je všechno dokonalé. Ale co se vlastně stalo? A proč jsme zrovna tady? Všechno si přehráváme od nuly.
Taneční inscenace, která se odvíjí jako proud nenápadně eskalujících obrazů. Od banálních přešlapů a každodenních podlostí k potřebě vzájemné blízkosti. Dva tanečníci se setkávají v divadelním i existenciálním provizoriu. Funkční svět se rozpadá pod rukama. Co zbývá na konci, když všechno ostatní selže? Co zůstane po našich groteskních snahách opřít se jeden o druhého? Jen tančící stíny. Koproducentem inscenace je pražské Studio ALTA, partnerem jihlavské divadlo DIOD. Projekt vznikl ve spolupráci s prostorem AREAL v Bukurešti a brněnskou kulturní fabrikou Industra. Finančně tvorbu podpořilo MK ČR a Evropská unie prostřednictvím programu Erasmus+. Poděkování patří Žanetě Musilové, Kateřině Jabůrkové a Lucii Kašiarové. Chyba jako vada, omyl v jednání, úsudku nebo chování, která vede k nezamýšleným nebo nepříznivým následkům. Může se pohybovat od drobných nedopatření, až po chyby, které mají významný dopad na život člověka nebo jeho okolí. Chyby jsou přirozenou součástí učení a růstu a mohou poskytnout cenné ponaučení pro budoucí rozhodnutí a jednání. Opakované nebo neopatrné chyby však mohou naznačovat nedostatek pozornosti k detailům nebo nedostatek odpovědnosti. Je důležité chyby uznat a poučit se z nich, ale také podniknout kroky, aby se v budoucnu neopakovaly. Pojem zavinění implikuje pocit odpovědnosti, ať už pozitivní nebo negativní. Inscenace se zabývá společenským vnímáním chyby jako převážně negativním jevem a otevírá další možnosti pohledu na chybu jako takovou.
Inscenační tým: Choreografie a režie / Adam Kmenta, David Králík, DiS. Dramaturgie / MgA. Ondřej Novotný, DiS. Konzultace / Žaneta Musilová, DiS., Kateřina Jabůrková, DiS., BcA. Ester Trčková Hudba / Bc. Václav Chalupský Interpretace / Adam Kmenta, David Králík, DiS. Scénografie s kostýmy / Hana Frišonsová Light design / Tomáš Morávek Produkce a propagace / Magdalena Jirků, Viktorie Budinská
Poukaz DIOD - 18.11.2024 – 30.6.2026, DIOD, Jihlava
De Facto Mimo: Zabít málo - 6. listopadu od 19:30, DIOD, Jihlava
Workshop / Koťátko zkázy: Třeba to vyjde - 15. listopadu od 13:00, DIOD, Jihlava
Mimi & Líza: Zahrada - 16. listopadu od 14:30, DIOD, Jihlava
Temporary Collective: Duety - 21. listopadu od 19:00, DIOD, Jihlava
De Facto Mimo: De Facto Mimochodník č. 23 - 22. listopadu od 19:30, DIOD, Jihlava
De Facto Mimo: Je to, jak to je - 28. listopadu od 19:30, DIOD, Jihlava
Eliška Brtnická: Workshop akrobacie na hrazdě - 29. listopadu od 15:00, DIOD, Jihlava
Cirkusový workshop pro aktivní seniory - 30. listopadu od 15:00, DIOD, Jihlava
Spitfire company: Vivat Messi - 4. prosince od 17:00, DIOD, Jihlava
Aleš Hrdlička: Orbiting Zero - 13. prosince od 17:00, DIOD, Jihlava
Cirkusový workshop pro děti 3-7 let s rodiči - 14. prosince od 14:30, DIOD, Jihlava
Cirkusový workshop pro děti 8-12 let s rodiči - 14. prosince od 16:30, DIOD, Jihlava
De Facto Mimo: Až na to, že vůbec - premiéra - 18. prosince od 19:30, DIOD, Jihlava
De Facto Mimo: Až na to, že vůbec - první repríza - 19. prosince od 19:30, DIOD, Jihlava
Casanova - 5.2.2026 od 19:00, DIOD, Jihlava
Ufftenživot: Táta už nemůže - 22.2.2026 od 16:00, DIOD, Jihlava
Někdo to rád ... po deštensku "předadventní"
15. listopadu od 19:30
Temporary Collective: Duety
21. listopadu od 19:00
Ja som placebo – Michal Heriban
22. listopadu od 19:30
Просто Анна
22. listopadu od 19:30
Proplačte se ke štěstí v Jihlavě
3. prosince od 19:00
Real-iTy? – Lenka Půžová
16.1.2026 od 19:30