Jan Hrubý & KUKULÍN
KONCERT / Hudba – Folk / Country, Rock, Worldmusic

Jan Hrubý & KUKULÍN

středa 25. září od 20:00
Dundee Jam, Kladno
Vstupenky
Cena 450
prodej do 25. září

O akci

Kukulín v čele s rockovým houslistou Janem Hrubým v kladenském Dundee Jamu!

Nepřehlédnutelná postava české bigbeatové scény a keltské hudby houslista Jan Hrubý se svým hudebním projektem odkazujícím na hudbu inspirovanou tvorbou J. R. Tolkienem, irskou, keltskou i folklórní hudbou. Na Kladně se představí v novém složení i s rozšířeným repertoárem.

KAPELA KUKULÍN: Jan Hrubý - housle/ Ruda Hálek - akordeon, klávesy, zpěv/ Jaroslav Ondráček - violoncello

POŘADATEL WEB: www.dundeejam.cz

Vystupující

Jan Hrubý (CZ) – web

Jan Hrubý

Český rockový houslista známý především ze skupin Etc ., Framus 5 a Kukulín. Studoval hru na housle na Pražské konzervatoři, poté hrál na baskytaru a později na housle ve skupině Reciprocity. Od roku 1975 až po zákaz zpívání pro Vladimíra Mišíka v roce 1982 hrál v Etc ., od roku 1983 hrál v Blues Bandu Luboše Andršta. V roce 1984 se přidal ke skupině Michala Prokopa Framus 5 a výrazně ovlivnil album Kolej Yesterday. Od roku 1987 také hraje s Michalem Prokopem a Lubošem Andrštem v akustickém triu. Na počátku 90. let 20. století jej ovlivnil keltský rock, vydává desky se skupinou Kukulín (inspirované knihami J. R. R. Tolkiena) . V roce 2023 získal ocenění v kategorii Osobnost beatové síně slávy.

Značný vliv na Jana Hrubého má keltská hudba, s kterou se sblížil na počátku 90. let při svých cestách s akordeonistou Rudou Hálkem do waleského městečka Presteigne. Tam poznal kytaristu a zpěváka Petera Mustilla, s kterým navázal úzkou spolupráci na britské i české straně. Duo, které založil s Rudou Hálkem, se po příchodu flétnisty Martina Čecha a zpěváka, hobojisty a klávesisty Jana Koláře rozšířilo na skupinu Kukulín, která odvozuje svůj název od irského mýtického hrdiny CúChullaina.

Po natočení desky Cesta na severozápad, kterou pokřtil prezident Václav Havel, a o rok později Arthurś stone, se začali prezentovat na české hudební scéně jako trio Kukulín ve složení: Jan Hrubý, Ruda Hálek a Jan Kolář. V této sestavě byli každý rok zváni na velký folkrockový festival Broad sheep, který se koná ve městě Presteigne ve Walesu. Festivalu se Jan Hrubý a Kukulín účastnili pravidelně až do roku 2005. V roce 2022 odešel z kapely Jan Kolář a nahradil ho violoncellista Jaroslav Ondráček. Od roku 1993 se trio Kukulín pohybuje převážně v českých a moravských rockových klubech, na letních festivalech a dalších hudebních akcích po celé republice . V nové sestavě připravuje Kukulín další žánrové rozšíření repertoáru.

 

Pořadatel