LUFT (Mats Gustafsson & Erwan Keravec) • Korhan Futacı
KONCERT / Hudba – Jazz

LUFT (Mats Gustafsson & Erwan Keravec) • Korhan Futacı

čtvrtek 26. září od 20:00
Divadlo 29, Pardubice
Vstupenky
od 200 do 300 Zobrazit ceny
prodej do 26. září
do zdražení 35 dní

Základní vstupenka

Základní cena 300 Kč Koupit

vstupenka pro držitele ISIC, IYTC, ALIVE, ZTP

prodej pouze na místě na základě předloženého průkazu

Základní cena 200 Kč

O akci

Jedinečný dvojkoncert, kdy se na jednom pódiu potkají hvězdy západoevropské a orientální nezávislé hudební scény.  

Večer zahájí švédsko-francouzské duo LUFT, které unikátně kombinuje zvuk skotských dud bretoňského hráče Erwana Keravece s expresivně výbušným barytonsaxofonem legendy evropské freejazzové a experimentální scény Matse Gustafssona. Ten je znám například z kapel Fire!, The Thing nebo The End a díky spolupraci s řadou světově etablovaných kapel jako jsou Sonic Youth, Dälek, ZU nebo The Ex nebo s renomovanými hudebníky, jako jsou například Otomo Yoshihide, Peter Brötzmann, Jim O'Rourke, Nenneh Cherry, Hamid Drake nebo Colin Stetson.

Více informací

Na LUFT naváže istanbulská kapela klíčové postavy turecké nemainstreamové hudby saxofonisty, skladatele, zpěváka a producenta Korhana Futacıho, který se u nás představí vůbec poprvé a exkluzivně pouze v Divadle 29. Futacıho kapela naservíruje posluchačům delikátní mix psychedelického rocku, jazzu a orientální hudby, na jehož základě dokáže vystavět až tribální atmosféru, ve které se stírají hranice času a prostoru. Korhan Futacı kromě toho, že působí ve známé turecké experimentálně free jazzové kapele Konstrukt, spolupracoval a spolupracuje s hudebníky jako jsou Thurston Moore, Eric Truffaz, Peter Brötzmann, Evan Parker, Otomo Yoshihide, Ken Vandermark, Akira Sakata nebo kapelník legendárních Sun Ra Arkestra Marshal Allen.

Bude-li dobrá konstelace hvězd není vyloučeno, že se Mats Gustafsson a Erwan Keravec přidají ke kvartetu Korhana Futacıho a odehrají část jejich koncertu společně.