Předprodej byl ukončen

Prodavač/ Houpací koně/ Nauzea Orchestra/ Cargo Ústí Fest
KONCERT / Hudba – Elektronika, Pop, Punk, Rock

Prodavač/ Houpací koně/ Nauzea Orchestra/ Cargo Ústí Fest

sobota 28.11.2015 od 20:00
Cargo Gallery - Ústí nad Labem/ Vaňov, Ústí nad Labem

O akci

V rámci CARGO ÚSTÍ FESTU k velké radosti nejen posádky CARGO LODI představíme skvělej troják. Je jasný, že tahle sobota potrvá až do pondělí.

Více informací

POZOR, ZMĚNA:

Přátelé, na Cargo Festu v Ústi nad Labem dochazí pro nemoc v kapele Nauzea Orchestra ke změne, na jeji místo nastupuje - i na žádost kapely Nauzea Orchestra jiná ústecká kapela a to OwL. Díky moc za pochopení!

 

Prodavač vzniknul jako sólový projekt Šampóna, zpěváka z dnes již neexistujících Sporto. Už během natáčení EP Duchové v roce 2011 se ale koncertní podoba Prodavače rozrostla o Kluka (Sporto) a PeKla (ex Hissing Fauna, Komunisti). I když EP Duchové obsahovalo jen čtyři písně a jeden remix, bylo posluchači velmi pozitivně přijato a servery Musicserver.cz a Freemusic.cz jej zařadily mezi česká alba roku. Během koncertování trojici doplnil Honza Stejskal (Hissing Fauna) na basový syntetizátor a z Prodavače se stala čtyřčlenná jednotka, která se hrdě hlásí k označení pop jako synonymu pro naprostou tvůrčí svobodu. V únoru 2014 Prodavač vydává debutové album Malý ráje na značce Starcastic/Deadred.

Houpací koně - Kapela ze severu, která si vysnila Everest, ale ještě nevylezla na Milešovku. Hillary a Tenzing,Crusoe a Pátek, košile a cigára. Zlatý časy se končí, jaký začínaj?

 

OwL

Že prej kapela, někdo by mohl říct projekt nebo tak něco.

Potkali sme se s Vítkem poprvé v roce 2009, když sme spolu začali makat, já neměl přes léto kde bydlet, tak mě ubytoval na měsíc do bytu nad sebe. Pár dní na to se Ústím prohnal fičák takovej, že sundal nahoře na baráku velkou anténu. Vítek mě poprosil vo pomoc … a po práci sme šli poprvé spolu na panáka, jednoho, do Mumie.

Vod tý doby doteďka sme byli v Mumii ještě asi třikrát a zhruba v zimě 2010 Vítek říká, že mu chybí hra jedním prstem, páč to dělal kdysi v jedný kapele předtim, a že by chtěl dělat něco svýho, a že potřebuje hlas. To sme zrovna byli v jiný hospodě, do který už teď nechodíme. Pili sme u toho křenovou vodku a Vítkovi místo toho dali nějakýho jablečnýho Berentzena nebo nějakej podobnej hnus. Tak sme se dohodli, jakože jo.

Sme se domluvili vlastně tak, že začnem coverama písniček, který máme rádi, a dyby to šlo, tak se pustíme do vlastních věcí. Vítek předělal The Becoming z Downward Spiral a šli sme si to zkusit do jednoho cigánskýho klubu.

Takže vlastně máme taky takovou neutěšenou minulost, z kerý můžem při vlastní tvorbě čerpat, žejo. To se prej vo těch kapelách ze Sudet říká.

Jirka

Jirku si pamatuju poprvý ze zadního sedadla auta mířícího do povodní poničenejch vesnic za Děčínem. Seděl tam a cpal do sebe syrovou čínskou polivku. Vzali sme ho s kolegou na normální voběd a malý pivko a od tý doby se o něj tak nějak staram. Dávam mu práci a částečně řešim i jeho volnej čas. Nejdřív sem sondoval, co ho jako baví. Řikal, že muzika. Bylo mi jasný, že s tim metalem co mu jel ze sluchátek a svítil z trička, to daleko nedotáhne a pustil sem mu TV On The Radio. Vod tý doby to nevyp. A spoustu jiný a další muziky.

V kapele hrajeme popíček, písničky vo lásce, jak ale skončíme někde s produkcí, je to spíš rock n roll. I když moc toho za náma neni, už sme se podivali k Ještědu, do Znojma, byli sme v Prahé i v Chomáči. Domácí scénou je pro nás ústecká Mumie, kde v kině zkoušíme a na baru pravidelně hrajem. Čím dál tím víc produkujem svoje věci a hledáme vlastní ksicht. Moc srandy ale na podiu zatím nenaděláme. I proto sme od začátku do naší show zapojili videoprojekce a v rámci možností i nějaký ty světla.  A Jirka začal chodit na choreografii. A mě je blbě.