Načeva
středa 19. března od 20:00Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha
Předprodej byl ukončen
Monika Načeva je česká herečka, zpěvačka a členka Divadla Sklep a Divadla Minor. Jedná se o jednu z nejuznávanějších zpěvaček a šansoniérek české alternativní hudební scény. Často spolupracuje s řadou předních českých hudebníků a literátů – například s Jáchymem Topolem, Michalem Pavlíčkem a dalšími.
Současná kapela Načeva je volným pokračováním projektu Zdivočelí koně, který zpracovává poezii undergroundových autorek a autorů. Kromě zpěvačky ji tvoří bubeník Zdeněk "Regál" Jurčík (Letní kapela, ex- Priessnitz, Kafka band, Lvmen, Tomáš Palucha, Kovadlina...), klávesista Vojtěch Procházka (Vertigo, Freetown Quartet, Mikoo, Sisa Feher, Talaqpo) a baskytarista Michal Koval (ex- Masomlejn, Dg 307, s Načevou už také nahrál a působil v období desky Nebe je rudý).
Zatím poslední album Jdem temným dnem, které vyšlo na podzim 2024, představuje deset písní s texty Šárky Smazalové, Vladimíry Čerepkové, Ivana Blatného, Jana Hanče, Pavla Zajíčka, Milana Kocha, Věry Jirousové a Egona Bondyho, jehož báseň dala i albu název. Producentsky se na nahrávce hodně podepsal skladatel a multiinstrumentalista Tomáš Vtípil, zvukově pak stálý spolupracovník Amak Golden.
NAČEVA / klub OKO, Havlíčkův Brod - 5. prosince od 20:00, Klub OKO, Havlíčkův Brod
UNIfest 2025: Nauzea Orchestra, M. Trchová band, J.Imlauf aj - 30. srpna od 15:00, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha
Duo Rozkoš: Vladivojna La Chia & Eva Turnová - 3. září od 20:00, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha
Přednáška Arch. Zdeňka Lukeše: Typologie Prahy VII. - 9. září od 18:30, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha
Ty syčáci - 10. září od 20:00, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha
Jana Koubková & Ondřej Kabrna - 11. září od 20:00, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha
GOJI - 12. září od 19:30, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha
Kulturní ozdravovna Jana Buriana - 13. září od 20:00, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha
Upír Nosferatu (1922), hudba - M.Kyšperský a přátelé - 17. září od 19:30, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha
S.R.P.R. & Janota 1935 - 24. září od 20:00, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha
Kolektivní Halucinace & Petr Linhart - 23. října od 20:00, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha