Chvilky naděje
čtvrtek 24. dubna od 19:00Kulturák NMnM, Nové Město na Moravě
Předprodej byl ukončen
Jeden svět: promítání filmu Chvilky naděje + beseda s Mikulášem Minářem.
Takřka pohádkový příběh boje dobra se zlem nabízí přehledný chronologický průřez historií spolku Milion chvilek pro demokracii. Bere nás do zákulisí příprav velkých akcí i osobních životů dvou zakládajících členů – Benjamina Rolla a Mikuláše Mináře.
V roce 2017 skupina lidí uvěřila, že jedině oni mohou zachránit demokracii před tehdejším českým premiérem Andrejem Babišem. Rozhodli*y se proto navázat na odkaz velkých osobností naší historie, jako byl T. G. Masaryk nebo Václav Havel, a založili*y aktivistickou skupinu. V následujících měsících se jim podařilo iniciovat veřejnou diskuzi, zmobilizovat občanstvo a zaplnit Václavské náměstí i Letnou.
Mezinárodní filmový festival o lidských právech Jeden svět je už více než čtvrt století jednou z neodmyslitelných součástí působení společnosti Člověk v tísni. Od svého vzniku v roce 1999 přináší domácímu publiku filmy o lidských právech z celého světa, které se promítají v desítkách měst po celé republice a také na českých základních a středních školách. Jeden svět získal čestné uznání organizace UNESCO za výchovu k lidským právům.
Jeden svět je dnes největším festivalem svého druhu na světě. Každoročně na něj přijíždějí desítky hostů z různých zemí světa – nejen filmových tvůrců a tvůrkyň, ale také protagonistů a protagonistek a obhájců a obhájkyň lidských práv. Diskuse s nimi jsou jedním z pilířů programu. Organizační tým také usiluje o přístupnost pro všechny divačky a diváky, včetně těch nevidomých a slabozrakých, neslyšících a nedoslýchavých nebo lidí se sníženou pohyblivostí. Ředitelem festivalu je od roku 2017 Ondřej Kamenický. Člověk v tísni vznikl v roce 1992 a dnes je jednou z největších neziskových organizací ve střední Evropě. Pomáhá lidem v 38 zemích světa a doma se kromě pořádání Jednoho světa věnuje také vzdělávání a pomoci lidem žijícím v sociálním vyloučení.
Cena vstupenky základní: 100,-
Cena vstupenky senior: 80,-
Cena vstupenky studenti: 80,-
Vstupenky můžete koupit v předprodeji na Informačním centru nebo online přes sms ticket.
Sto zvířat „TŘICET PĚT“ - 24. října od 20:00, Kulturák NMnM, Nové Město na Moravě
Květy & Bára Zmeková - 25. října od 19:00, Kulturák NMnM, Nové Město na Moravě
Filumena Marturano - 26. října od 19:00, Kulturák NMnM, Nové Město na Moravě
Trio Bohémo / Pódium NMNM - 29. října od 19:00, Horácká galerie, Nové Město na Moravě
Světová premiéra ŠTURSA: básník kamene - 2. listopadu od 18:00, Kulturák NMnM, Nové Město na Moravě
Plukovnice lidských duší - H. Sováková a M. Moravec - 4. listopadu od 18:00, Kulturák NMnM, Nové Město na Moravě
Závěrečný věneček tanečního kurzu - 7. listopadu od 19:00, Kulturák NMnM, Nové Město na Moravě
Vltava - 12. listopadu od 19:00, Kulturák NMnM, Nové Město na Moravě
Jakub Smolík - vánoční koncert - 26. listopadu od 19:00, Kulturák NMnM, Nové Město na Moravě
Děti z Bullerbynu - 30. listopadu od 16:00, Kulturák NMnM, Nové Město na Moravě
Karel Plíhal - 4. prosince od 19:00, Kulturák NMnM, Nové Město na Moravě
Aneta Langerová - Zázračná Písně Krajina - 9. prosince od 19:00, Kulturák NMnM, Nové Město na Moravě
Osmyčky - 9.1.2026 od 19:00, Kulturák NMnM, Nové Město na Moravě
Retro dance party - 21.2.2026 od 20:00, Kulturák NMnM, Nové Město na Moravě
Sladké plody reality - 8.3.2026 od 19:00, Kulturák NMnM, Nové Město na Moravě
Velikonoční příběh - 22.3.2026 od 16:00, Kulturák NMnM, Nové Město na Moravě