Předprodej byl ukončen

Dunaj  (open air)
KONCERT / Hudba – Indie / Alternative, Rock

Dunaj (open air)

úterý 17. 6. 2025 od 19:30
Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

O akci

Letošní sérii open air koncertů za Kaštanem zahájí Dunaj.

Tři roky od předchozího alba „Za vodou“ (2022), kterým legendární kapela po čtyřiadvacetileté pauze stvrdila svůj návrat na pódia a touhu tvořit nový repertoár, přišla s letošním jarem s novým albem, které nahrála se zpěvačkou Janou Vébrovou. Nový repertoár začali spolu tvořit v roce 2023 a od léta 2024 již společně odehráli řadu úspěšných koncertů. Jana Vébrová je jedna z nejosobitějších českých zpěvaček, jejíž poslední sólové album „Kameny ze dna“ (2023) získalo příznivé ohlasy i před-nominaci na Ceny Anděl, stejně jako o rok dříve album skupiny Dunaj „Za vodou“.

Pod osmi novými písněmi alba „Mňau“, které vyšlo 18. dubna, jsou podepsaní všichni členové kapely Dunaj, tedy Vladimír Václavek, Josef Ostřanský a Pavel Koudelka, společně s Janou Vébrovou. Na většině textů spolupracovali se spisovatelem Radkem Malým, dva texty pocházejí od Karla Davida, oblíbeného textaře a dlouholetého souputníka skupiny Dunaj. Albem „Mňau“ navazuje kapela na předchozí spolupráci s producentem Petrem Ostrouchovem a vydavatelstvím Animal Music. Nahrávání proběhlo na podzim loňského roku ve slovenském studiu Birdland, mix alba pak ve studiu Sono Records ve spolupráci se zvukovým mistrem Milanem Cimfem. Na vizuálním a grafickém ztvárnění alba se podepsala designérka Zuzana Lednická ze Studia Najbrt spolu s fotografem Dušanem Tománkem. 

Skupina Dunaj českou hudební scénou protéká už čtvrtou dekádu, patří k jejím základním pilířům a pro mnoho umělců a posluchačů napříč generacemi jsou jejich písně naprosto ikonické. Albem „Za vodou“ (2022), které bylo první nahrávkou po 24 letech, které uplynuly od náhlého odchodu zpěváka a frontmana Jiřího Kolšovského, a na němž hostovala i bývalá členka Iva Bittová, se kapela vrátila na scénu i do playlistů a zahájila nové období Dunaje pro 21. století. Album „Mňau“ je dalším milníkem na cestě Dunaje, který stále „duní a valí“. 

Vystupující

Dunaj (CZ) – web / web / fb / youtube / Spotify

Více informací

https://www.dunajmusic.cz/

Další akce s vystupujícími

PonavaFest 2026: Park Side of the Moon - 22. května od 16:30 – 24.5., Park Lužánky, Brno

Další akce pořadatele

bOŽÍ mUKA & Nůž - 16. dubna od 20:00, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

Kérmideretvár - 17. dubna od 20:00, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

Mystigo, Hykl - 20. dubna od 20:00, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

MICK HARVEY & AMANDA ACEVEDO with band (AUS/MEX) - 22. dubna od 19:30, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

Mancy Sono, Den Der Hale (SWE) - 23. dubna od 20:00, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

Spolek Písnička - Taneční večer - 24. dubna od 19:00, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

HUSO s kapeló - 27. dubna od 20:00, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

Johavova kalhota, The Snědlipsa - 28. dubna od 20:00, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

Přednáška Arch. Zdeňka Lukeše: Typologie Prahy XV. - 5. května od 18:30, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

Golda Soloworks, Démophobia, PýEjdžBand & Jarda Svoboda - 6. května od 19:30, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

Poetry Jam & Marie Kieslowski: Bláhovec, Dibi a další... - 7. května od 20:00, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

Hm... (nejen dětem) - 28. května od 18:00, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

Sandro Curatolo: Sette Miliardi di Parole (IT/CZ) - 29. května od 20:00, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

Hm... (open air) - 25. června od 19:30, Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

Pořadatel