Předprodej byl ukončen

Páter Vojtěch - němý film s živou hudbou
KINO / PROJEKCE / Film – Drama

Páter Vojtěch - němý film s živou hudbou

úterý 10. června od 19:00
Medova vila, Humpolec

O akci

Vraťte se do éry němého filmu a zažijte autentickou atmosféru tehdejších projekcí doprovázených živou hudbou. Ojedinělá projekce s živým klavírním doprovodem v unikátních prostorách dobové vily!

vstupné:

  • 200 Kč předprodej / 250 Kč na místě
  • držitelé průkazek AČFK 150 Kč v předprodeji / 200 Kč na místě (pouze osobně na pokladně kina nebo v infocentru)

 

Více informací

Klasické dílo české kinematografie režiséra Martina Friče z roku 1928, které má spolu s dalšími filmy své doby značný historický význam. Jako jeden z prvních československých filmů poskytuje cenný vhled do filmové historie a kulturní krajiny země v meziválečném období. Příběh natočený podle románu Jana Klecandy pronikavě zobrazuje lidské emoce a problémy, kterým jedinec čelí v měnící se společnosti.

Film jako takový prokazuje působivou technickou zručnost, a to především díky silné kameře a střihu. Na němý film je pak děj použitelný a plně strhující. A tedy, zejména emocionálně, velmi silný. Dnes víme, že režisér Martin Frič se k předloze vrátil a v roce 1936 ji znovu natočil se zvukovou stopou. Nicméně němá verze se dochovala, a tu vám nyní přinášíme!

Ke klavíru během této ojedinělé projekce zasedne kapelník, pianista a kytarista kapely Bee Band (www.bee-band.cz) Přemysl Hrubý. "Při skládání hudby k filmu Páter Vojtěch jsem se snažil zachytit atmosféru jednotlivých scén. Použil jsem staré a zapomenuté, převážně dixielandové skladby z 20. a 30. let a vlastní nápady a harmonie."

Další akce pořadatele

FILMOVÝ KLUB: Jagna - 1. července od 19:00, Kino, Humpolec

Jurský svět: Znovuzrození - 3. července od 19:00, Kino, Humpolec

LETŇÁK: Zápisník alkoholičky - 4. července od 21:30, Zahrada muzea, Humpolec

Jak vycvičit draka - 5. července od 17:00, Kino, Humpolec

Jurský svět: Znovuzrození - 5. července od 20:00, Kino, Humpolec

Lilo & Stitch - 6. července od 17:00, Kino, Humpolec

Jurský svět: Znovuzrození - 6. července od 20:00, Kino, Humpolec

FILMOVÝ KLUB: Záblesky naděje - 8. července od 19:00, Kino, Humpolec

MIMIKINO: Rozzum v divočině - 9. července od 9:30, Malá scéna, Mikádo, Humpolec

F1 - 10. července od 19:00, Kino, Humpolec

Bacha na družičku! - 11. července od 20:00, Kino, Humpolec

Elio - 12. července od 17:00, Kino, Humpolec

Sbormistr - 12. července od 20:00, Kino, Humpolec

Šmoulové ve filmu - 13. července od 17:00, Kino, Humpolec

Sbormistr - 13. července od 20:00, Kino, Humpolec

FILMOVÝ KLUB: Zběsilá láska - 15. července od 19:00, Kino, Humpolec

SENIORKINO: V dobrém i zlém - 16. července od 9:30, Kino, Humpolec

Kouzlo derby - 17. července od 19:00, Kino, Humpolec

LETŇÁK - Moře na dvoře - 18. července od 21:30, Zahrada muzea, Humpolec

Šmoulové ve filmu - 19. července od 17:00, Kino, Humpolec

Pořadatel

Městské kulturní a informační středisko v Humpolci

www.infohumpolec.cz