MASARYK(OVÁ)
DIVADLO / Představení – Činohra

MASARYK(OVÁ)

sobota 4. října od 18:30
nacucky!, Olomouc

Pay What You Can

Představujeme nové cenové kategorie vstupenek Pay What You Can. Můžete si sami zvolit, jakou částku zaplatíte, podle svých aktuálních možností. Popis cenových kategorií se vám zobrazí při jejich výběru níže.

DROBEK 290 Kč Koupit
CUCEK 380 Kč Koupit
KUS 470 Kč Koupit
Členové KMD 120 Kč Koupit

O akci

One woman show Milady Vyhnálkové zkoumající životní příběh Charlotte Garrigue Masaryk(ové).

„Je možné, že ženy nemají výstižné myšlenky?“ Inscenace zkoumá odkaz Charlotte Garrigue Masaryk, ženy, která stála po boku T. G. Masaryka a bojovala za ženská práva. Dokumentární prvky v podobě rozhovoru herečky Milady Vyhnálkové s Charlotte Kotik, pravnučkou Charlotte Garrigue Masaryk, a autentické videomateriály pořízené v New Yorku, rodišti Charlotte, přináší jedinečný pohled na silnou ženskou osobnost. Girl power se zde pojí s tématy feminismu a boje za ženské volební právo. „Ženské nářky nás neosvobodí,“ zazní v inscenaci, která staví na myšlence, že ne konkurence, ale láska by měla vládnout světu. Připomeňte si osud hrdinky, která změnila naši zemi.

Režisérka a umělecká šéfka Silvia Vollmann vytváří spolu s herečkou Miladou Vyhnálkovou osobní monodrama ve stylu lecture performance, které propojuje výklad a jevištní akci. Pro Vyhnálkovou jde o vůbec první sólový herecký projekt. S osobní otevřeností i nadhledem se ptá, proč známe Masaryka, ale jen málo tušíme, kým byla Masaryková. Výsledkem je divadelní „pseudodokument“ o (ne)známé hrdince, který připomíná, že dějiny tvoří i ženy – a že bez Charlotte by Československo vypadalo jinak.

💥 Inscenace je vhodná pro ty, kdo:

  • chtějí objevovat zapomenuté příběhy československých dějin
  • zajímá je feminismus a role žen při vzniku moderní společnosti
  • ocení propojení osobní výpovědi, dokumentárního materiálu a historické reflexe

#historický #dokumentární #monodrama #lectureperformance #ženskýpříběh #60minutovka

 

Režie

Silvia Vollmann

 

Hudba

Adéla Konečná

 

Video

Zdeněk Vévoda

 

Hraje

Milada Vyhnálková

 

koncept a text

Milada Vyhnálková

Silvia Vollmann

 

scénografie a kostým

Laura Černáková

 

premiéra

28.10.2023

 

délka

60 min.