Pohádky po babičce | Předpremiéra
neděle 2. listopadu od 15:00Kino Panorama, Kyjov
Předprodej byl ukončen
Loutkový, Rodinný | Česko | 71 minut | 2D | česky | přístupný
Režie: David Súkup, Patrik Pašš, Leon Vidmar, Jean-Claude Rozec
Hrají: Arnošt Goldflam, Mikuláš Čížek, Zuzana Kronerová, Viktor Preiss, Pavla Beretová, Žofie Hánová, Miroslav Krobot ad.
SNÍMEK UVÁDÍME EXKLUZIVNĚ V PŘEDPREMIÉŘE
Tři sourozenci přijíždí na návštěvu krátce ovdovělého smutného dědečka. Před usnutím se Zuzanka rozhodne pro sourozence vyčarovat z babiččina slamáku pohádky z vybraných slov, přesně tak, jak je uměla vyprávět jejich milovaná babička. Vydávají se tak na kouzelnou cestu, která ukazuje, jak jim může vyprávění pomoci zvládat životní výzvy a nalézt útěchu i naději ve světě fantazie.
"Citlivý a originální přístup k tématu smrti, který dokáže oslovit nejen děti, ale i dospělé diváky. Film díky své stop-motion animaci a specifickým příběhům otevírá prostor pro přirozenou konfrontaci s komplexními emocemi spojenými se ztrátou blízkých."
Kde: Kino Panorama
Vstupné: 150 Kč / 120 ZTP/P, Studenti a do 18 let
Místo konání:
Kino Panorama Kyjov ~ Svatoborská 671, 697 01 Kyjov
Web ~ https://www.kyjograf.cz/
Facebook ~ https://www.facebook.com/kyjograf/
Instagram ~ https://www.instagram.com/kyjograf_festival/
E-mail ~ alena.truschingerova@kyjograf.cz / 733644494
KINO - Na horách
9. prosince od 18:00
Zrození alchymistky (Česko) 2D
12. prosince od 17:00
Král Králů
20. prosince od 17:00
Avatar: Oheň a popel (USA) 3D
20. prosince od 17:00
Pohádky po babičce
11.1.2026 od 14:30
Hamnet (Velká Británie) 2D
28.1.2026 od 19:00