ALKEHOL + BASTARD
sobota 14. 3. 2026 od 19:00Kulturní dům Šeříková, Plzeň
Do naší Šeříkovky opět dorazí nestárnoucí legenda českého rocku Alkehol ...... a jako host vystoupí Havířovská skupina Bastard
Alkehol je česká rocková hudební skupina. Vznikla v roce 1991, kdy se Ota Hereš a Petr Buneš, tehdy kytaristé trashmetalové skupiny Kryptor, rozhodli složit ne-trashmetalové písně s hospodskými texty. Ústředím místem, kde svou tvorbu konzultovali, byla pražská restaurace „Na Slamníku.Nemusíme připomínat hity Na Slamníku, Pivo dělá hezká těla, Anděl strážnej, Spalováč chlastu, Na zdraví a mnoho mnoho dalších.
Vznik havířovského BASTARDu se datuje k roku 1993. V tom následujícím už jako objev vydavatelství Monitor předskakoval slavným Kabátům na jejich turné, aby se ale už v roce 1995 uložil k dlouhému spánku. Po dvaceti letech však přichystal výrazný comeback, kdy předskakoval legendám CITRON, KREYSON, BONFIRE, URIAH HEEP nebo TRAKTOR. Po úspěšných deskách "Druhá Müza" a "Alchymie D.N.A." došlo v kapele k personálním změnám a v nové sestavě vydal BASTARD singly "V řetězech" a "Veselý kouř" a je stabilním rockovým prvkem velkých festivalů, motosrazů či městských slavností.
Přiďte si poslechnout spoustu rockového nářezu.
Křest alba The Wopeners + hosté Bára Zemanová a Fredy&Krasty
13. prosince od 18:00
Turbo
30. prosince od 20:00
Visací zámek
7.3.2026 od 20:00
Lucie Revival - 20 let s vámi
28.3.2026 od 20:00
Mňága a Žďorp & Slobodná Európa
11.4.2026 od 19:00
QUEENIE 2026 - 20 LET TOUR
14.7.2026 od 20:00