BIG TRIP | cesta kolem světa
čtvrtek 26. března od 19:00Velkokavárna Gulliver, Zlín
• NEJDELŠÍ EXPEDICE KOLEM SVĚTA OSOBNÍM AUTEM
• PRVNÍ EXPEDICE KOLEM SVĚTA OSOBNÍM AUTEM VEDOUCÍ PŘES VŠECHNY OBYDLENÉ KONTINENTY
777 dní / 127.843 km / 50 zemí na všech obydlených kontinentech - (1.9.2014 – 16.10.2016)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jsme Káťa a Láďa = BIGTRIP.CZ
A ve zkratce... objeli jsme autem celou zeměkouli. Jakože celou!
Nevynechali jsme žádný obydlený kontinent. A tak jsme brázdili cesty jak po Evropě, Africe, Jižní, Střední, Severní Americe, Asii, tak v Austrálii... Cesta kolem světa trvala víc, jak 2 roky!
Projeli jsme to všechno obyč osobákem, oranžovou škodovkou.
Bez 4x4, bez navigace, klimatizace, bez dostatku peněz a zcela bez rozumu :-)
Řekneme Vám jestli je horší řešit v Africe rozbité přední okno nebo vykládku z kontejneru v Argentině. Jak jsme přežili útok divoké pumy, byli zatčeni v USA, překonali Západní poušť v Austrálii nebo se ztratili v mongolské Gobi. Abychom se nakonec vrátili do ČR s několika měsíci propadlou technickou.
Povíme Vám kolik taková cesta stojí, jak jsme to spolu vydrželi, co všechno jsme ochutnali, jak se v Rusku váží vodka a jak se zkrátka žije 2 roky v osobním autě.
Na živo, živelně a takovým způsobem, že vám pořádně protřeseme bránice!
https://www.facebook.com/BIGTRIP.CZech
https://www.instagram.com/bigtrip.cz/
https://www.youtube.com/@BigtripCzech
O NÁS:
Ladislav Bezděk a Kateřina Dvořáková (dnes už Bezděková) jako posádka oranžové Škoda Octavia – OKI, dokázali jako první na světě objet osobním autem celý svět s trasou vedoucí přes všechny obydlené kontinenty.
Jejich cesta byla zapsána do České knihy rekordů jako „Nejdelší cesta kolem světa osobním autem“.
Jako první a jediní přivezli panu Zikmundovi odpověď na otázku zdali moderní auto překoná Afriku. Ano! Překoná celý svět!
Nepovažují se za odvážné, cestovatele a už vůbec ne dobrodruhy.
Rádi o sobě prohlašují, že jsou jen dva normálně nenormální, kteří se řídí vlastním pravidlem a to, že „život se má užít, ne přežít!“
Právě také proto dali výpovědi ve svých skvělých zaměstnáních, ukončili podnikaní, rozloučili se s rodinami a kamarády, aby vyrazili na více jak 2 letou cestu kolem světa.
Shodně přiznávají, že netušili co je čeká a že většinu věcí zkrátka nedomysleli. Rozhodně nelitují, stále cestují a rádi by podnikli další cestu kolem světa.
Protože cesta kolem světa dokonale prověřila jejich vztah, rozhodli se v srpnu 2017 vše zpečetit sňatkem a tak od té chvíle budou na dveřích vozit nejen shodné krevní skupiny, ale také příjmení.
ISLA LOCA - BIKE O’Clock & Vašek Kolář
10. ledna od 17:30
Život a cestování v Kyrgyzii
13. ledna od 19:00
Národní parky jižního Norska | cestovatelská beseda
27. ledna od 19:00
BALI : Cesta k sobě – od jógy a léčení k životu v plné síle
11. února od 19:00
Dobrodružná Te Araroa aneb To NEJ z Nového Zélandu
26. února od 19:00
Vandáci na ostrově lidojedů
1. dubna od 18:00