Roztanči výstavu pro děti
pondělí 16. února od 17:00nacucky!, Olomouc
Akce byla zrušena
Kroužek s přesahem. Kurz pohybově-tanečních workshopů inspirovaných vizuální a audiovizuální tvorbou prezentovanou v Galerii XY, určený pro děti od 7 do 13 let.
Kroužek s přesahem. Kurz pohybově-tanečních workshopů inspirovaných vizuální a audiovizuální tvorbou prezentovanou v Galerii XY, určený pro děti od 7 do 13 let.
Během 14 setkání budeme vycházet z témat aktuálních výstav prezentovaných v Galerii XY a z výtvarných technik, které ve svých dílech využívají sami umělci a pro nás se stanou inspirací pro tanec. Využívat budeme improvizační hry a techniky současného tance.
V rámci kurzu roztančíme celkem tři výstavy a s každou budeme pracovat na základě rozdílných motivů. Od malířky Michaely Šuranské se volně inspirujeme jejím přístupem destrukce a nového obnovení, kdy budeme pohyb tvořit a zkoumat jeho detaily, jako bychom na něj koukali pod mikroskopem.
Tvorba Kryštofa Netolického nám nabídne práci s tělem jakožto se štětcem, budeme totiž malovat tancem. Kromě vlastní taneční tvorby si tedy vyzkoušíme i tu výtvarnou. V rámci dalších hodin se pověnujeme tématům jako je street art a graffiti.
Poslední inspirací bude zvuková výstava od Václava Hrušky, který propojuje umění, technologie a scénografii. Pro každý zvuk budeme hledat jeho specifický pohyb. Bude nás zajímat rozdíl, jak by se například hýbalo cinkání zvonečků nebo řinčení těžkých řetězů. Cílem je se zaměřit na prohloubení vztahu k umění a na jeho vnímání.
Workshopy probíhají pravidelně téměř každé pondělí od 17 do 18 hodin přímo v prostorách Galerie XY nebo na zkušebně (v závislosti na formátu výstavy). Na sebe pohodlné oblečení, taneční obuv není potřeba, budeme tančit v ponožkách. Nezapomeňte dát svým dětem i láhev s vodou.
Od prvního pololetí roku 2026 se cyklus mění na pravidelný kurz a bude se odehrávat v termínech: 16. 2., 23. 2., 9. 3., 16. 3., 23. 3., 30. 3., 20. 4., 27. 4., 4. 5., 11. 5., 18. 5., 1. 6., 8. 6., 15. 6. vždy od 17 do 18 hodin.
V ceně jsou tak všechny termíny. Pay what you can - cenu si zvolte sami ze tří nabízených variant dle svých aktuálních finančních možností.
lektorstvo: Julie Březinová
Workshopy probíhají pravidelně téměř každé pondělí od 17 do 18 hodin přímo v prostorách Galerie XY nebo na zkušebně (v závislosti na formátu výstavy). Na sebe pohodlné oblečení, taneční obuv není potřeba, budeme tančit v ponožkách. Nezapomeňte dát svým dětem i láhev s vodou.
lektorstvo: Julie Březinová
Od prvního pololetí roku 2026 se cyklus mění na pravidelný kurz a bude se odehrávat v termínech: 16.2., 23.2., 9.3., 16.3., 23.3., 30.3., 20.4., 27.4., 4.5., 11.5., 18.5., 1.6., 8.6., 15.6. vždy od 17 do 18 hodin.
V ceně jsou tak všechny termíny.
--------------------------------------------------------
Získejte příspěvek na volnočasé aktivity dětí!
V rámci programu Darujme kroužky dětem mohou rodiče získat příspěvek 1500 Kč na vybrané kroužky pro děti.
Žádat na 2. pololetí 2025/26 můžete až do 22. dubna.
Pak už jen vyberte Roztanči výstavu, které je součástí programu Darujme kroužky dětem.
Jak na to?
Tragédi - 5. března od 18:30, nacucky!, Olomouc
Workshop současného tance s Kateřinou Šobáňovou - 8. března od 14:00, nacucky!, Olomouc
BLAHObytí - 9. března od 18:30, nacucky!, Olomouc
Sweet Spot pro studentstvo - 10. března od 17:00, nacucky!, Olomouc
Budoucí lokální hvězda Hochman hraje bývalou globální hvězdu Thunberg - 10. března od 18:30, nacucky!, Olomouc
Roztanči výstavu - 11. března od 17:30, nacucky!, Olomouc
Flora - 11. března od 18:30, nacucky!, Olomouc
Studio SEN - Bal@da - 13. března od 18:30, nacucky!, Olomouc
Návrat do Remeše (přes Olomouc) - 16. března od 18:30, nacucky!, Olomouc
Sweet Spot s hlídáním dětí - 17. března od 17:00, nacucky!, Olomouc
MASARYK(OVÁ) - 18. března od 17:30, nacucky!, Olomouc
DERNIÉRA: Tanec dervišů - 21. března od 18:30, nacucky!, Olomouc
Drahý zítřku / Dear Tomorrow - 24. března od 18:00, nacucky!, Olomouc
Dospívání přerušeno / Teenage Life Interrupted - 25. března od 15:30, nacucky!, Olomouc
Spolu svářeny / Welded Together - 25. března od 18:00, nacucky!, Olomouc
Portrét rozpačitého otce / Portrait of a Confused Father - 26. března od 15:30, nacucky!, Olomouc
Právo nezemřít / Life After - 26. března od 18:00, nacucky!, Olomouc
Tragédi - 30. března od 18:30, nacucky!, Olomouc
Roztanči výstavu - 1. dubna od 17:30, nacucky!, Olomouc
VSTUP ZAKÁZÁN - 1. dubna od 18:30, nacucky!, Olomouc
Workshop současného tance s Kateřinou Šobáňovou
8. března od 14:00
Roztanči výstavu
11. března od 17:30
Roztanči výstavu
1. dubna od 17:30
Workshop současného tance s Dorou Hoštovou
26. dubna od 14:00
Workshop současného tance s Helenou Arenbergerovou
31. května od 14:00
Škola vaření s Romanem Paulusem - Maso a omáčky v kuchyni
17. září od 17:00