OPERA GALA: Vítání jara
KONCERT / Hudba – Klasika

OPERA GALA: Vítání jara

sobota 21. března od 19:00
Galerie moderního umění, Hradec Králové

Koná se v rámci

Vstupenky
od 690 do 1 290 Ukázat ceny
konec prodeje 5 hodin

Vlevo / STANDARD

Základní cena 990 Kč

Vlevo / ECONOMY

Základní cena 690 Kč

Střed / PREMIUM

Základní cena 1 290 Kč

Střed / STANDARD

Základní cena 990 Kč

Střed / ECONOMY

Základní cena 690 Kč

Vpravo / PREMIUM

Základní cena 1 290 Kč

Vpravo / STANDARD

Základní cena 990 Kč

Vpravo / ECONOMY

Základní cena 690 Kč

O akci

Letošní jaro přivítáme ve velkém stylu koncertem OPERA GALA: Vítání jara, který spojí českou sopranistku Danielu Filo a rakousko-brazilského barytonistu Miguelangela Cavalcantiho. Jejich setkání bude dialogem dvou hlasů, které se potkají v dramatu napětí i v tichém, téměř nepostřehnutelném, záchvěvu emocí. Večer nabídne výběr nejkrásnějších árií, duetů a nadčasových operních perel, jež po desetiletí nesou lidské příběhy o lásce a vášni, ztrátě i naději. Koncert Vítání jara tak získá podobu slavnosti, která připomene, že některé tóny v nás neutichnou ani s posledním potleskem, ale ponesou se napříč celým jarem a budou v nás rezonovat i po zbytek roku.

 

HARMONOGRAM:

18:30 – Welcome drink a otevření prostor

19:00 – Zahájení koncertu Daniely Filo & Miguelangela Cavalcantiho

20:00 – Přestávka a prohlídka galerijní výstavy v 1. NP

21:00 – Závěrečná část koncertu

21:45 – Možnost osobního setkání s umělci

 

Dopřejte si výjimečný večer s hvězdným umělcem, jenž okouzlil světové scény Londýna, Vídně, Maceraty, Verony, Japonska, Číny i Korey – a nyní vystoupí koncertně poprvé v Hradci Králové.

 

DANIELA FILO

Česká operní pěvkyně spojuje sílu dramatického sopránu s vytříbenou technikou bel canta. Pěvecky se formovala pod vedením Mgr. Emy Hubáčkové a na prestižních Master Singing Classes u světově uznávané mezzosopranistky Evy Randové. Po působení v Klicperově divadle (2009–2010) se vydala vlastní koncertní cestou, která jí umožňuje vystupovat svobodně a autenticky. Na pódiu propojuje profesionální preciznost s bezprostředním kontaktem s publikem. Za mimořádný přínos hudební kultuře získala v roce 2024 Řád Královské slavice a pěvkyně Velké Moravy. Její koncerty oslovují široké publikum, od milovníků klasické hudby po ty, kteří operu objevují poprvé.

 

MIGUELANGELO CAVALCANTI

Rakousko-brazilský barytonista s bohatou kariérou přesahující hranice kontinentů. Pěvecké vzdělání získal v Recife, následně studoval v Karlsruhe, na Bachově akademii ve Stuttgartu a na Královské hudební akademii v Londýně i v Paříži. Tento široký mezinárodní základ se promítá do jeho interpretačního rozhledu i stylistické jistoty. Operně debutoval v roce 2000 v roli Hraběte Luny ve Verdiho opeře Il trovatore na scéně Státní opery. Miguelangelo je umělcem, který dokáže proměnit každý koncert ve skutečnou událost. Jeho projev nese šíři, lesk a suverenitu, jaké si spojujeme s největšími osobnostmi operní historie.

 

V rámci večera bude k dispozici speciální jarní catering od oceněné restaurace Archway. 

Vystupující

Daniela Filo (CZ) – web

PODĚKOVÁNÍ PARTNERŮM AKCE

GENERÁLNÍ PARTNER: AUTOTECH spol. s.r.o. - autorizovaný prodejce automobilové značky DONFENG

 

PARTNEŘI: Statutární město Hradec Králové, Nadace STROMY Hradec Králové, Dětská skupina LVÍČATA, Vinotéka u MAZLÍKA, La MIA Chocolateria, Daniela MODELS, Centrum andragogiky, Fifty Fifty kreativní agentura, DUKASE tiskárna, BIOCENTRAL

 

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI: Český rozhlas Hradec Králové, TV1 Východočeská televize 

 

GDPR

Účastník této akce bere na vědomí a souhlasí s fotografováním a natáčením akce včetně individuálních portrétů či rozhovorů a dává pořadateli a partnerům právo využít tyto materiály k dokumentaci a propagaci akce.

Koná se v rámci

Březnové kulturní tipy

MICHAL HORÁK: Cestou k Fóru - 21. března od 20:00, D Klub, Jihlava

How To Brand — konference o řízení značek - 24. března od 9:00, Divadlo Reduta, Brno

Vojtaano Band Tour 2026 - 25. března od 21:00, Lucerna Music Bar, Praha

Vysočina sobě - Hudební bakchanálie - 26. března od 19:00, DKO, Jihlava

Prago Union & live band | Litomyšl - 27. března od 21:00, MC Kotelna, Litomyšl

Doga a Morčata na útěku – turné 2026 - 28. března od 19:00, Kulturní dům, Ústí nad Orlicí

Pořadatel

DESOUL PRO s.r.o.