Koncert v Rajské zahradě
neděle 23. srpna od 20:00Gabriel Loci, Praha
🎻 Štěpán Švestka & Collegium Virtuosi
Výjimečný koncert, který vás vtáhne od prvního tónu.
V unikátním prostoru Gabriel Loci – Rajská zahrada, zazní hudba, kterou znáte… ale v podobě, jakou jste ještě nezažili.
Připravte se na večer plný emocí, energie a strhujících melodií:
✨ slavná filmová hudba
✨ populární skladby v originálních aranžích
✨ klasická hudba s novou intenzitou
Špičkoví hudebníci pod vedením violoncellisty Štěpána Švestky přinášejí koncert, který bourá hranice mezi žánry a vtáhne vás do děje.
Štěpán Švestka & Collegium Virtuosi je exkluzivní hudební uskupení výrazných osobností české hudební scény, propojených technickou brilancí, hlubokým hudebním výrazem a touhou překračovat hranice mezi hudbou klasickou, filmovou a populární.
Umělecký vedoucí Štěpán Švestka okouzluje publikum technickou bravurou i hudební hloubkou a je právem považován za nejvýraznějšího violoncellistu své generace. Je laureátem řady mezinárodních soutěží, vystoupil s předními orchestry doma i v zahraničí a nahrával pro Český rozhlas i Supraphon. Jeho repertoár zahrnuje stěžejní díla violoncellové literatury i méně známé skladby. Je také držitelem světového rekordu v interpretaci skladby N. A. Rimského-Korsakova Let čmeláka. Od roku 2018 působí jako pedagog na Janáčkově akademii múzických umění v Brně.
Květnový varhanní koncert
14. května od 18:30
Ivan Klánský a Klára Klánská
15. května od 19:30
Bílá Hora v Praze - festival Hudba v chrámech
16. května – 15.8.
Světová hudba pro 4 saxofony a zpěv
9. června od 19:00
Jarní koncert Kunratického pěveckého sboru
12. června od 19:00
Konfrontace: Čajkovskij & Beethoven
23. června od 19:30