Na cestě – Yana Reutova & coll.
úterý 2. června od 13:00Industra, Brno
Předprodej byl ukončen
Uvedeno v rámci festivalu TANEC PRAHA
Představení se odehraje v parku před INDUSTROU
Cestování je fantastický způsob poznávání světa kolem nás. Od pradávna lidé cestovali z touhy po poznání a objevování. Naučili jsme se rozpoznat cestu podle hvězd, dechu větru, postavili jsme lodě, letadla a vesmírné rakety. Naše představení vás vtáhne do zábavního světa cestování, prostřednictvím hry společně překonáme všechny překážky a všichni nakonec učiníme svůj malý objev.
Čtyři studentky tance (14 – 21 let) se ocitly na jaře 2022 v Čechách stejně jako tisíce dětí uprchlíků z napadených území Ukrajiny. Pustily se do práce s choreografkou Yanou Reutovou, aby přinášely do ubytoven a komunitních center radost z pohybu a imaginace, jak ji popisuje jedna z návštěvnic:
„Jako dospělí nejspíš nebudete nedočkavě zvedat ruku, aby si vás jedna z ladně se pohybujících mladých dívek vybrala a provedla po laně nad propastí, kde možná číhají krokodýlové, nebo vás s ostatními vyzvala ke hře zvané na tleskanou. Ale um, dovednost, vřelost a hravost Yany a jejích tanečnic, vás okouzlí, a nakonec si budete jistě alespoň podupávat do rytmu…“
Co na představení divák zažije?
Yana Reutova
Čo keby? + Paradise Birds - 11. června od 19:30, Industra, Brno
PINKBUS: BEST OF - 12. června od 20:00, Industra, Brno
Rapture – 23Poems Collective - 15. června od 19:30, Industra, Brno
SPLASH – Cirk La Putyka - 26. června od 16:00, Industra, Brno
Vlasta – Ultra-minimal-ballet - 3. října od 19:00, Industra, Brno
Čo keby? + Paradise Birds
11. června od 19:30
PINKBUS: BEST OF
12. června od 20:00
Rapture – 23Poems Collective
15. června od 19:30
Cia PakiPaya - Shake, shake, shake - akrobaté ze Španělska
25. června od 18:00
SPLASH – Cirk La Putyka
26. června od 16:00
Vlasta – Ultra-minimal-ballet
3. října od 19:00