Queen a filmové melodie s Esferas Kvartetem
čtvrtek 20. 5. 2027 od 19:00Kostel apoštola Pavla, Ústí nad Labem
Pojďte si užít zbrusu nový koncert plný aranží písníček skupiny Queen a filmové hudby v podání Esferas Kvarteta v Červeném kostele v Ústí nad Labem.
.
Esferas Kvartet
I. housle Ivana Morysová
II. housle: Nikola Mikešová
viola: Jan Forest
violoncello: Petr Špaček
PROGRAM:
QUEEN Love of my life
QUEEN Bohemian Rhapsody
QUEEN We are the Champions
QUEEN Show must go on
QUEEN Don´t stop me now
PÁN PRSTENŮ Howard Shore: Concerning Hobbits
HVĚZDNÁ BRÁNA David Arnold: hlavní téma
PIRÁTI Z KARIBIKU H. Zimmer
FORREST GUMP Alan Silvestri: Feather Theme
ROCKY Survivor: Eye of the Tiger
TENKRÁT NA ZÁPADĚ Ennio Morricone: hlavní téma
STAR WARS J. Williams: Love Theme
GLADIÁTOR H. Zimmer: Now we are free
ZRODILA SE HVĚZDA Shallow
HRA O TRŮNY The Rains of Castamere
HRA O TRŮNY Ramin Djawadi: hlavní téma
JAK VYCVIČIT DRAKA J. Powell: Romantic Flight
STAR WARS John Williams: Star Wars: main theme
STAR WARS John Williams: Cantina Bar Music
délka 65 minut, změna programu vyhrazena
ESFERAS QUARTETO - smyčcové kvarteto složené z absolventů Pražské konzervatoře a hudebně zaměřených vysokých škol. Už desátým rokem vystupujeme na nejrůznějších akcích, od soukromých galavečeří, svateb, přes módní přehlídky až po veřejné koncerty. Hráli jsme na mnoha malebných místech v České republice, například na zámcích Nový Světlov či Hluboká nad Vltavou, v Městském Divadle v Mariánských Lázních, v Kutné Hoře, Plzni i na Pražském Hradě. V repertoáru kvarteta naleznete kromě klasické také hudbu popovou, rockovou a filmovou.
KOSTEL APOŠTOLA PAVLA (Červený kostel)
Původně kostel německé evangelické církve postavený v Ústí nad Labem. Generální ředitel Spolku pro chemickou a hutní výrobu Max Schaffner daroval pozemek a financemi ke stavbě evangelického kostela přispěli především pánové Carl Ludwig a Otto Wolfrum, Paul Siegfried a Friedrich Wilhelm Bornemann. Stavbu kostela podpořil také Spolek Gustava Adolfa a v září 1902 se vypsala soutěž pro architekty. Zvítězil lipský architekt Julius Zeissig a stavěl stavitel Alwin Köhler.
Základní kámen byl položen 28. září roku 1904 a stavba byla dokončena roku 1906. Náklady stavby: 150.000,- tehdejších korun.
Kostel apoštola Pavla je jednoduchou románskou stavbou s polokruhovou apsidou v závěru a 40 metrovou věží. Fasáda je z režného cihlového zdiva a okna jsou půlkruhově zaklenutá.
Nad portálem se nachází trojúhelný fronton s obloučkovým vlysem a latinským křížkem a nad ním ztrojené novorománské okno.
Klenba lodi byly zhotovena z betonových prefabrikátů. Nad vchodem a bocích stěn je umístěna kruchta ze dřeva.
Původně na ní byly citáty z bible, které žel byly po 2. sv. válce nahrazeny zlacenými kříži.
Na kruchtě se nachází varhany z dálny budyšínské firmy Herrmanna Euleho. Jde o pneumatický kuželový nástroj o dvou manuálech.
Oltář, který byl krásně zdobený, doznal také velké změny. Původně zůstal jednoduchý oltář posunutý tak, aby se sloužilo k lidem čelem, zůstala soch Krista v nadživotní velikosti. Materiál je bílý mramor u oltáře a u sochy žehnajícího Krista je to kararský mramor.
Koncertní agentura FIDELIO (www.koncerty-fidelio.cz):
STRUČNĚ Z HISTORIE
Koncertní a umělecká agentura Fidelio, s. r. o. resp. její předchůdce, obč. sdružení FIDELIO bylo založeno již v roce 2001 a působíme v současné době zejména v Praze, ale příležitostně pořádáme koncerty i v jiných městech - České Budějovice, Český Krumlov, Pardubice, Hradec Králové, Plzeň, Brno a Liberec. Za 20 let (2002-2022), po kterou sdružení a navazující subjekty na trhu působí, jsme uspořádali více než 650 koncertů v mnoha městech České Republiky. Naše koncerty vyposlechlo více než 60 000 posluchačů.
Filmová hudba Hanse Zimmera při svíčkách
9. září od 19:00
Filmové melodie světové i české
17. září od 19:00
Hvězdy swingu. Vivat Glenn Miller!
18. října od 18:30
Filmová hudba Hanse Zimmera při svíčkách
22. listopadu od 19:00
Filmové a adventní melodie
29. listopadu od 18:30
Hudba Harryho Pottera při svíčkách | Brno
29.1.2027 od 19:00