Předprodej byl ukončen

Echoes: Kiasmos Dj set
HUDBA Elektronika

Echoes: Kiasmos Dj set

pátek 16.9.2016 od 21:00
Fléda, Brno

O akci

Elektronický experimentátor Janus Rasmussen rozjede na Flédě v rámci festivalu ECHOES svůj proslulý DJ set.

Brno zahalí vizuální show inspirovaná polární září a islandským technem minimalistické dvojice KIASMOS .

LINE-UP MAIN STAGE
22:00 Himalayan Dalai Lama
23:00 Kiasmos DJ set
01:00 Joshek 

Více informací

ECHOES
Festival elektronické hudby, který pravidelně pořádá klub Fléda, představuje nejaktuálnější zahraniční projekty a nadějné české talenty elektronické scény. Dramaturgie akce mimo jiné dává prostor audiovizuálním performancím a experimentování s hranicemi analogové a digitální hudby. Podzimní řadu festivalu uvede islandský mistr experimentu Janus Rasmussen (Kiasmos).

 

JANUS RASMUSSEN (KIASMOS) /IS/

Pochází z Faerských ostrovů, je producentem elektronické hudby, vůdčí osobností elektro-popové skupiny Bloodgroup a techničtější polovinou islandského multižánrového dua KIASMOS. Tandem vzniklo v roce 2009, kdy se dva hudební protipóly a velcí přátelé Ólafur Arnalds a Janus Rasmussen domluvili na společném projektu.

Výsledné minimalistické techno boří a posunuje hranice žánrů metodou jejich vzájemného prolínání. Jejich experimentální spojení akustického klavíru a smyčců s elektronickou hudbou a technem stále výrazněji vyplňuje propast mezi klasickou a elektronickou hudbou. V roce 2014 konečně vydali stejnojmenné debutové album. Jeho koncertní varianta v podobě podmanivého Dj setu Kiasmos ohromuje diváky hudebních festivalů a návštěvníky koncertů po celé Evropě již několik měsíců.