Předprodej byl ukončen

PLAVCI / RANGERS: 45 let skupiny

PLAVCI / RANGERS: 45 let skupiny

19.5.2011 od 19:00 – 19.5.2011
Lužánecký park - tenisové kurty, Brno

O akci

Oblíbená česká skupina Rangers (neboli Plavci), věnující se stylu folk a country, oslavila 45 let své existence...
Oblíbená česká skupina Rangers (neboli Plavci), věnující se stylu folk a country, oslavila 45 let své existence. První sestava se sešla v roce 1964 a tvořili ji Milan Dufek, Antonín Hájek, Mirek Řihošek, Jan Vančura a Jiří Veisser. O rok později pětice odehrála svůj první koncert, za pivo a párek. O další dva roky později se zúčastnili festivalu Porta a hned první vítězství. Svou první desku vydali v roce 1968 u firmy Panton a již v roce 1970 měli na svém kontě první prodaný milion desek v Československu. V době normalizace se skupina musela přejmenovat na Plavce.

Jako jedni z mála jezdili do zahraničí, a to do exotické Jižní Ameriky, na Kubu; v roce 1988 měli 14 koncertů v Sao Paulu. Na konci roku 1989 postihla kapelu osudová rána. Po těžké nemoci zemřel kapelník tehdy stále ještě „Plavců“ Antonín Hájek. V roce 1990 se skupina vrátila k původnímu názvu Rangers. V devadesátých letech koncertovali po USA, Kanadě a Austrálii a obdrželi ocenění za prodané desky. V roce 2005 tragicky zahynul druhý ze zakládajících členů Milan Dufek. Od roku 2006 kapela pokračuje ve složení: Jan Vančura, Mirek Řihošek, Max Presser, Karel Macálka, Dušan Reichmann.

Mezi nejznámější písně patří: Zvedněte kotvy, 500 mil, Teče voda, Rákosí, Pole s bavlnou, Láska je věc kouzelná, Vysočina, Orchidej a další. Plnou diskografii najdete na jejich stránkách http://www.rangers-plavci.cz/diskografie/.

Kapela se posledních pár let do Brna pravidelně vrací – její vystoupení s úspěchem vždy rozproudí foyer Besedního domu v rámci Metropolitního plesu, kde jsou pro návštěvníky příjemným zpestřením programu. Nyní máte příležitost vychutnat si jejich koncert v méně formálním prostředí, a to na tenisových kurtech v brněnském parku Lužánky. Koncert proběhne ve čtvrtek 19.5. od 19 hodin, vstup na kurty se nachází u Tř. Kpt. Jaroše.