Předprodej byl ukončen

Holden + Smrtislav
HUDBA Rock / Pop / Punk

Holden + Smrtislav

čtvrtek 27.4.2017 od 20:00
Fléda, Brno

O akci

Notorickej samotář Smrtislav a kapela Holden, která bojuje se Střepy v postelích, vyjíždí na společné tour. Obě skupiny vydaly na podzim novou desku. Přijďte si na Flédu poslechnout jejich nové potemnělé hity. #darkpop #vamprock #indierock 

Na podzim vydal Smrtislav svoji první desku Notorickej samotář. Má temný rockový opar, ironické texty a chytlavé refrény. Ambicí kapely je totiž vzkřísit český rock. 
Lídrem projektu Smrtislav je muzikant známý jako Tuzex. Vypadá trochu jako Marilyn Manson a má za sebou působení v Sunshine, Vanesse, The Prostitutes nebo ve Scissorhands a Super Tuzex Bros. Ostatní členové Smrtislava nejsou pozadu: kytarista Jakub Zachoval je známý především z Lus3, bubeník Michal Mach hraje s Benem Cristovao, vystupoval s City Lights nebo River Jordan, a basák Kryštof Mašek momentálně doprovází Mekyho Žbirku.

Pražská indie-popová kapela Holden prošla minulý rok několika změnami. Zkrátila si název a začala zpívat v češtině. Na podzim vydala nové album Střepy v postelích, se kterým vyjela na společné tour s Mandrage. 
Holden se pojmenovali podle hlavního hrdiny knihy Kdo chytá v žitě a popisuje tak člověka v postpubertálním věku, který není úplně dospělý, bojuje se svým životem tak, jak nejlíp ve svém věku může. To se odráží v jejich hudbě a textech, které jsou výpovědí mladého člověka ztraceného ve velkoměstě, chodícím po večírcích a bojujícím s nešťastnými láskami. 
Kapela ve složení Martyn Starý, Timon Svoboda, Vladimír Staněk a Honza Janečka funguje od roku 2010.