Předprodej byl ukončen

Cold Cold Nights - (The) Last Summer Tour 2017
HUDBA Rock / Pop / Punk / World music / Ethno / Folk

Cold Cold Nights - (The) Last Summer Tour 2017

středa 26.4.2017 od 20:00
Fléda, Brno

O akci

Cold Cold Nights vydávají první desku (The) Last Summer. Debut skupiny poskládané kolem Jakuba Jiráska (dříve vystupujícího pod pseudonymem J) vypráví příběhy osamělých mileniálů potýkajících se s tradičními koncepty genderových rolí, národní příslušnosti a se vztahy na dálku. Vyzdvihuje hodnoty přátelství, soudržnosti a empatie. 
“S kapelou hrajeme už od roku 2014, ale poměrně dlouho jsme hledali výraz a témata, která bychom chtěli zachytit na své první desce. Zpíváme a hrajeme o naší generaci, která je výjimečná tím, kolik má před sebou možností, jež s sebou ale nesou i nebývalou míru zodpovědnosti a destabilizaci hodnot, na kterých byla celá západní kultura postavena,” vysvětluje frontman kapely Jakub Jirásek.
Cold Cold Nights tvoří čtyři členové, z nichž každý hraje na několik nástrojů.

Kromě obvyklé instrumentace využívají také například dechové nástroje, akordeon nebo zvonkohru.
Bohatý zvuk je pečlivě zaranžován do písní s intimní atmosférou a pestrým dynamickým rozsahem, zvukově se Cold Cold Nights pohybují někde na pomezí post rocku, indie folku a ema, aniž by ovšem popírali smysl pro melodii a čitelnost jednotlivých písní. Ačkoliv se jedná o debutovou nahrávku, skupina Cold Cold Nights má za sebou již poměrně pestrou koncertní dráhu, čítající desítky koncertů po ČR i Evropě. Jejich živá vystoupení podtrhuje citlivý světelný design scénografky Natálie Rajnišové.
 

Více informací

Album (The) Last Summer vznikalo v létě 2016 v malých pražských studiích u Tomáše Havlena a Lukáše Lukáše. O mastering se postaral Joe Lambert, který má na kontě spolupráci s americkými kapelami jako jsou The National, Antlers, Cloud Nothings nebo Animal Collective. Album vychází 12. března 2017 na LP, CD a digitálně, pod hlavičkou DIY labelu Black Pear a kolektivu Miro.