Předprodej byl ukončen

Lakomec
DIVADLO

Lakomec

úterý 2.5.2017 od 20:00
Dvorní divadlo v domě U Tří knížat, Brno

O akci

LAKOMEC/MOLIÈRE-ZDENĚK ČERNÍN/REŽIE ZDENĚK ČERNÍN

komedie komedií

Pan Lakomý není žádný prvoplánově hamižný stařík, ale pouze spořivý senior-šedesátník, který si sice našetřil milion na stáří, ale ať počítá, jak počítá – asi mu to stačit nebude. Zvlášť, když jeho děti stále nehodlají dostudovat a navíc mají nároky na vysoký životní standard. Jenomže pan Lakomý má plán, jak zajistit sebe i děti. Pomoci mu v tom má atraktivní čtyřicátnice Frozina. Podle Molièra napsal a v hlavní roli účinkuje Zdeněk Černín, role intrikánky Froziny se zhostila Hana Tomáš Briešťanská, nositelka Ceny Thálie za rok 2016.

 

 

 

Více informací

Dvorní divadlo režiséra Zdeňka Černína zahajuje po šesti sezonách v Lednicko-valtickém areálu své působení v Brně. V měšťanském barokním domě U Tří knížat na ulici Jánská otevírá svou první brněnskou sezonu symbolicky - na prvního máje hrou o lásce -  A taková to byla láska. A pokračuje inscenacemi o lásce pokaždé jiné - Manželské vraždění, Enigmatické variace a Loutka. Inscenace spojuje téma i to, že ještě nikdy nebyly v Brně uvedeny.

Dvorní divadlo pro opravdové labužníky - potěšte se architekturou atria historického domu U Tří knížat, divadelním zážitkem ve sklepení ze 14. století, kávou či dezertem z místní kavárny a vínem ze zdejší vinotéky.