Karlovy Vary - kam na koncert?

Lázeňské město Karlovy Vary nabízí bohatý kulturní program jak pro lázeňské hosty, tak pro stálé obyvatele. Zdejší symfonický orchestr vystupuje pravidelně se zajímavým programem v prostoru atria Císařských lázní a v Divadle Karlovy Vary, při slavnostních příležitostech i v sále grandhotelu Pupp. Duchovní hudba (ale nejen ta) zní v kostele sv. Maří Magdalény.

Koncerty osvědčených českých interpretů (např. Radůza, bratři Ebenové) se konají v Karlovarském městském divadle. Populární umělci vystupují též v sále hotelu Thermal, případně v KV Areně. Pestrou žánrovou nabídku (od plesů přes stand-up po metal) má Lidový dům, na alternativnější interprety si můžete zajít do klubu Paderewski nebo do Galerie umění.

Největší událostí je samozřejmě mezinárodní filmový festival (KVIFF) - součástí jeho doprovodného programu jsou i atraktivní koncerty. Vážnou hudbu v podání špičkových interpretů přináší červnový festival Beethovenovy dny. Za návštěvu určitě stojí také dva festivaly nezávislé a alternativní hudby - Tři kříže fest a Povaleč (v krásném areálu nedaleké obce Valeč).

Další akce ve Varech můžete navštívit zde: