Předprodej byl ukončen

Carl Orff - Carmina Burana
HUDBA Jazz / Blues / Klasika, FESTIVAL

Carl Orff - Carmina Burana

sobota 23.6.2018 od 19:30
Hradní nádvoří, Úštěk

O akci

Pěvecký sbor Úštěk se stal za 2 roky své existence neodmyslitelnou součástí Festivalu Úštěk a úštěckého kulturního života.

 

Pěvecký sbor Úštěk je složen z lidí z Úštěka, Litoměřic a okolí.

Za pouhé 2 roky své existence má za sebou řadu koncertních vystoupení nejenom na Ústecku, ale také v Praze a v Drážďanech. Četné koncerty s Českou mši vánoční od J. J. Rybu s orchestrem, Mozartovo Requiem s Teplickým komorním orchetrem a. j.).

 

Nadšení a velká píle místních lidí všech věkových skupin vedla k tomu, že jsme byli pocteni tím, že se s námi rozhodl spolupracovat jeden z nejlepších orchestrů Evropy Dresdner Barockorchester při zahájení Festivalu Úštěk 2017. Hudební kritik drážďanského denníku "Dresden neueste Nachrichten" Hartmut Schütz označil společný koncert Pěveckého sboru Úštěk a Dresdner Barockorchester v Dreikönigskirche v Drážďanech, kterým bylo uvedení díla Nelsonmesse od Josepha Haydna, za překvapení kulturní sezony 2017.

 

Srdečně vás zveme na letošní festivalový koncert Pěveckého sboru Úštěk. V spolupráci s Festivalovým komorním orchestrem na něm ansámbl uvede dílo Carla Orffa "Carmina Burana" v poměrně neznámé II. verze.