Předprodej byl ukončen

Skinny Molly (USA), Pumpa, Traffic Jam / Golden_eye.hb
HUDBA Rock

Skinny Molly (USA), Pumpa, Traffic Jam / Golden_eye.hb

pátek 20.9.2019 od 20:00
Klub OKO, Havlíčkův Brod

O akci

Úvodní koncert podzimního koncertního seriálu v havlíčkobrodském klubu.

Klub Oko Havlíčkův Brod, 49.6082814N, 15.5775706E, www.kluboko.cz.

Vstupné v rámci přenosného pasu na pět koncertů: 200 Kč. Samostatné vstupné v předprodeji i na místě: 400 Kč. Koncert je na stání.

Předprodej: Obchůdek Tulipán Havlíčkův Brod, Cafe-art Oko, www.smsticket.cz.

Parkování: před klubem (parkoviště Smetanovo náměstí – po 18. hodině bez poplatku).

Více informací

SKINNY MOLLY (www.skinnymollyrocks.com)

Jižanský název kapely Skinny Molly přímo odkazuje na příslušnost a provázanost se známou floridskou líhní největších legend jižanského rocku, kterými jsou Lynyrd Skynyrd, Blackfoot a Molly Hatchet. Kapelu založil v roce 2004 kytarista, zpěvák a skladatel Mike Estes, který část devadesátých let prožil právě v kapele Lynyrd Skynyrd, kde se podílel mj. na vzniku akustického alba Endangered Species. Druhou výraznou osobností Skinny Molly je kytarista a zpěvák Jay Johnson (dříve Blackfoot). Na baskytaru hraje Luke Bradshaw, rodák z New Orleans a basista dříve působící v legendárním rozhlasovém pořadu Grand Ole Opry. Tato trojice muzikantů tvoří od roku 2007 základ kapely a stojí za všemi třemi studiovými alby Skinny Molly: No Good Deed (2009), Haywire Riot (2013) a Here for a Good Time (2014). Čtvrtým členem kapely je bubeník Kyle Law, který v dubnu 2018 za bicími nahradil Kurta Pietra.

Tvorba Skinny Molly představuje (v intencích jižanského rocku) zdařilý mix country a hutnějšího rocku. Koncertní setlist slibuje zhruba polovinu vlastní tvorby a polovinu skladeb od bývalých členů, samozřejmě nebude chybět erbovní jižanská hymna Sweet Home Alabama. Skinny Molly se vrací do havlíčkobrodského klubu po necelém roce, když její historicky první koncert na Vysočině byl pro všechny návštěvníky mimořádným zážitkem. Koncert vyvrcholil téměř patnáctiminutovým přídavkem ikonické skladby Free Bird. Jako host vystoupí opět bývalý člen kapely Pumpa (v letech 2000 - 2017) a mimořádný technický kytarista Pavel Marcel (www.pavelmarcel.cz)

PUMPA (www.pumparock.cz)

Kapela v čele s Michalem Němečkem zahraje nejlepší skladby ze svého jižanského repertoáru (O tom to může bejt, Tak tradá!, Hodim si lano, Volný styl). Repertoár kapely je inspirován hudbou Lynyrd Skynyrd, ZZ TOP, Johnnyho Wintera, AC/DC.... V předloňském roce ostatně Pumpa posbírala nejvíc hlasů bíťáků v soutěži organizované rádiem BEAT o předskokana pražského koncertu "elektrikářů ze Sydney". Pamětníci si vzpomenou na první vystoupení Pumpy v Havlíčkově Brodě v programu soutěžní přehlídky Rocková Vysočina v KD Ostrov (1986). Více o kapele včetně rozhovoru se zakladatelem kapely a kapelníkem Michalem Němečkem též tady www.stockfest.cz/pumpa.

TRAFFIC JAM (www.stockfest.cz/traffic-jam)

Havlíčkobrodská, původně čistě bluesová kapela. Postupem času sice repertoár obohatily písně řady dalších stylů vycházejících z blues, ale těžištěm jsou stále kompozice ve dvanácti taktové harmonii. V současnosti repertoár kapely tvoří asi čtyřicet skladeb, které si kapela sama aranžuje. V play listu najdeme skladby B.B.Kinga, Willie Dixona, Kenny Wayne Shepherda, Erica Claptona, Led Zeppelin, Wiil J. Hammonda a řady dalších interpretů.

Line up:

20:00 PUMPA

21:30 SKINNY MOLLY

23:30 TRAFFIC JAM

***

Koncert je součástí série GOLDEN_EYE.HB PODZIM 2019

20.9.2019 Skinny Molly / Pumpa / Traffic Jam

11.10.2019  ROCK FOR BOOK 2019 - Ivan Hlas Trio / Jada Band / Morava

25.10.2019  Vladimír Mišík & Etc... / host: Jamie Marshall

1.11.2019  Praying Mantis (GB) / Hairy Groupies

8.11.2019  Progres 2 / Fuga

22.11.2019  Energit / Bass

Přenosný pas na šest koncertů (včetně bonusového) za 1.000 Kč je v prodeji na těchto prodejních místech:

1) Ethno obchůdek Tulipán Havlíčkův Brod, Horní ulice, PO-PÁ 9-17:30

2) Cafe-art Oko Havlíčkův Brod, Smetanovo náměstí, ÚT-SO 13-22

3) Portál www.smsticket.cz (předplatné na koncertní seriál do mobilu)

Bližší informace o koncertech: e-mail: kletecka@thb.cz, tel. 602 567 728