Předprodej byl ukončen

Alpha Strategy (CAN) & Stinka - release party
HUDBA Rock / Pop / Punk / Spirituální

Alpha Strategy (CAN) & Stinka - release party

sobota 13. dubna od 20:00
Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

O akci

Koncertní křest třetího alba kapely Stinka. Deska Neviňátko v plné parádě a se spoustou hostů. U bicích Miloš Dvořáček, cellista Karel Smíchow, zpěvačka Klárka Čmejrková a další a další

Songwriterku Stinku roky doprovázel obří akordeon, který ji možná zdobil, avšak taky drtil a svazoval. Cesta k jeho odhození byla dlouhá a složitá, ale vyplatila se. Nakupená energie vytryskla do 10 písní, které mísí alternativu, pop, folk, indie rock, noise a psychedelii, shoegaze, rituál.

Zpěvačka Hana Lundiaková teď střídá elektrickou kytaru, syntezátory, klavír a další nástroje a zároveň drží linii svého surreálně naléhavého textařství a originální hudební poetiku. Neviňátko je celistvá a přitom pestrá deska, která se nevyhýbá intimitě, temným stránkách bytí. 

Stinku doprovázejí brilantní muzikanti Martin Doležal na kytaru a Ondřej Červený na basu. Ve studiu jáMOR Ondřeje Ježka si na albu zahostoval, a i na křtu se objeví jeden z našich nejzběsilejších bubeníků Miloš Dvořáček.

 

Alpha Strategy, progresivní postpunkeři z Kanady, v Praze ukončují svoje evropské turné k desce The Gurgler. Jejich pojetí hard core učarovalo nejen zvukovému mágovi Steve Albinimu, se kterým v Chicagu album natočili, ale také polskému labelu Antena Krzyku, kde Gurgler realizovali na vinylech a CD.  

Žánrově těžko uchopitelnou čtveřici brilantních muzikantů je nutné vidět na podiu - je to živé, ostré, přesné a doslova dechberoucí.

Se Stinkou je pojí nejenom společný duet Murmur a singl Zabouchnutá...