Předprodej byl ukončen

TrutnOFF BrnoON Festival 2020
HUDBA Rock / Punk / Metal / HC / World music / Ethno / Folk / Jazz / Blues / Klasika / Spirituální

TrutnOFF BrnoON Festival 2020

21.8.2020 od 11:00 – 23.8.2020
"Na Střelnici" u Sun River, Brno

O akci

Legendární a známý festival. Padesát kapel na třech scénách. TrutnOFF BrnoON bude největší letní open air akcí. Spiklenecké setkání se ponese ve znamení různorodosti a pestrobarevnosti.

Jeden z nejstarších českých hudebních festivalů se vrací na scénu a oznamuje svůj program. J.A.R., Bára Poláková, Visací zámek, Plastic People, Mňága a Žďorp, Michal Prokop a Framus Five nebo Originální pražský synkopický orchestr, to jsou některá ze jmen různorodé dramaturgie, která se objeví na pódiích „Fótra všech festivalů“. Ten se odehraje v tradičních dnech okolo výročí sovětské okupace, letos 21.–23. srpna. Organizátoři někdejšího Trutnoff Open Air Music Festivalu po třech letech zaslouženého odpočinku přesunuli TrutnOFF BrnoON do nové lokality. Areál Na Střelnici v brněnských Pisárkách, který je s festivalem propojen nejen historicky, ale i podobou s původními lovišti, přivítá padesát účinkujících a – podle koronavirového nařízení vlády – omezený počet návštěvníků. Co do množství kapel půjde bezesporu o největší český open air festival letošního léta. 

Dramaturgie přesunutého festivalu TrutnOFF BrnoON vychází z konceptu zavedeného dlouholetými zkušenostmi organizátorů. Hudební všehochuť, z pandemických důvodů letos výjimečně kompletně z domácích zdrojů, pokrývá legendy české scény i nejčerstvější objevy, hudebníky, kteří se vyhřívají na výsluní zájmu médií, i ty, kteří vystupují ze svého podzemního hájemství jen při zvláštních příležitostech. Tento mix, sestavený do někdy až bizarního, ale vždy publikem s otevřenou náručí přijímaného lektvaru, bude jako vždy obohacen několika zcela výjimečnými vystoupeními, jaká na jiných festivalech těžko uvidíte.

Vystupující

J.A.R. (CZ) – fb Barbora Poláková (CZ) – web Visací zámek (CZ) – web Plastic People Of The Universe (CZ) – web Mňága a Žďorp (CZ) – web Michal Prokop (CZ) – web Jiří Schmitzer (CZ) – bandzone Garage & Tony Ducháček (CZ) – web Čankišou (CZ) – web Kurtizány z 25.Avenue (CZ) – fb Terne Čhave (CZ) – web E!E (CZ) – web Kittchen (CZ) – web Dáša Vokatá (CZ) – fb Oldřich Kaiser (CZ) – fb Záviš (CZ) – web Fast Food Orchestra (CZ) – web Robert Křesťan a Druhá tráva (CZ) – web Jaroslav Hutka (CZ) – web Dunaj (CZ) – web Pavel Fajt (CZ) – web Ty Syčáci (CZ) – web

O festivalu

Legendární a kultovní festival přezdívaný Český Woodstock. Jeho vznik se datuje k rokům 1984 a 1987, kdy jeho prvni ročníky rozehnala komunistická Státní bezpečnost. O festivalu se traduje, že je mimořádný svoji výjimečnou atmosférou, kde více než kapely je důležitejší moment setkání a spiklenecká pospolitost, jak ji označil náčelník festivalu, disident, spisovatel a český prezident Václav Havel.

O festivalu se traduje, že již dávno překročil hranice běžné hudební přehlídky a je  spíše životním postojem. Důležitější než kapely, které zde hrají, je jeho specifická atmosféra. Nepřehlédnutelný je však i jeho originální program, který nejlépe vystihují slova „od Bacha po Vlacha“. Na festivalu vedle sebe vystoupily takové veličiny jako Faith No More, Iggy Pop, Patti Smith, Korn, Prodigy nebo třeba Eva Pilarová, která se stala královnou festivalu, Jiří Suchý, Marta Kubišová, Pavel Bobek, orchestr Melody Makers s Ondřejem Havelkou, bavič Felix Holzmann či Waldemar Matuška.