Předprodej byl ukončen

On-line s čajem - Slavné čaje Číny II.
ONLINE, PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE, JÍDLO / NÁPOJE, WORKSHOP

On-line s čajem - Slavné čaje Číny II.

středa 14. dubna od 17:00
Oriental Lounge, Ostrava

O akci

Čaj má v Číně tisíciletou tradici a opravdu bohatou historii. Kdo ví, kolik šálků se za tu dobu muselo vypít a kolik čajových lístků sklidit a zpracovat. Bezesporu se jedná astronomická čísla. Poukazují však na obrovskou zkušenost, kterou s celým procesem zpracování a podávání čaje v Číně mají. Pochází odsud pestrá paleta čajů nejrůznějších chutí a vůní, z nichž některé se stali skutečně slavné a vyhledávané a ceněné. Vydejte se s námi ve dvou workshopech za celkem osmi slavnými čínskými čaji!

Workshop je ve formátu ON-LINE skrz aplikaci ZOOM. Účastnit se ho tak můžete odkudkoliv s připojením k internetu! Vybrat si můžete ze dvou variant: 1) chci se jen dívat a 2) chci se dívat a zaslat čaje na přípravu. Zašleme vám celkem čtyři čaje, které si společně během workshopu připravíme. Průběh celého workshopu bude nahráván a záznam bude dostupný všem, kteří si workshop zakoupili.

DRUHÝ KVARTET SLAVNÝCH ČAJŮ ČÍNY:

  • Tie Gaun Yin Red Heart z oblasti Anxi – aromaticky bohatý oolong pocházející z oblasti Anxi v provincii Fujian. O jeho původu existuje hned několik legend, obecně se však věří, že objevil někdy v polovině 17. století. Původně byl více pečený a v důsledku současných trendů bývá tento čaj výrazně méně pečený, lehce oxidovaný a v chuti květinové a sladké.
  • Wu Yi Shui Hsien (Water Sprite Cliff Tea) Imperial Grade – oolong, který se řadí mezi slavné útesové čaje (také Yancha – yan ve významu skály a cha ve významu čaj) z oblasti Wu Yi. Jedinečnou chuť čajovníkům dodává skalní podloží bohaté na minerály. Čaje jsou typické silnou oxidací a pečením.
  • Huangshan Mao Feng – vysokojakostní a ceněný zelený čaj, který je uvedený na seznamu 50 slavných čajů Číny. Je charakteristický velmi lehkou chutí a rostlinnou sladkostí. Domovem čaje je oblast Žlutých hor (Huang Shan), oblast známá produkcí zeleného čaje.
  • Lung Ching Shi Feng z provincie Zhejiang – proslavený zelený čínský čaj známý pod názvem Dračí studna, pocházející z ceněné oblasti Shi Feng, nazývané také Lion Peak. Čaj dosahuje pestrého spektra kvalitativních tříd, z nichž některé jsou dobře dostupné veřejnosti, zároveň je považován za řemeslný čaj a cena za něj může dosahovat nemalých částek. Pravá Dračí studna musí pocházet z provincie Zhejiang, přičemž někteří omezují autenticitu na konkrétní vesnice a oblasti.

VSTUEPNKY NA PRVNÍ ČÁST WORKSHOPU NAJDETE ZDE.

Pokud si vyberete možnost s přípravou čaje, vše vám před on-line workshopem zašleme na vaši adresu. Objednávat ji můžete nejpozději dva dny před začátkem workshopu, poté již čaje nestihneme včas doručit. Cena varianty se zasláním čajů je včetně poštovného. Během sledování si můžete všechny nebo jen některé čaje s námi připravit a ochutnat!

MÍSTO KONÁNÍ:

  • Po zakoupení bude e-vstupenka zaslána na váš e-mail.
  • Odkaz na živé vysílání bude zaslán na váš e-mail v den konání akce. V 16:45 můžete vstoupit do místnosti. Vypněte si mikrofon a kameru, aby nebyl přednášející rušen. Akce se může zúčastnit max. 100 osob.
  • Přednáška bude probíhat prostřednictvím aplikace ZOOM. Pro dotazy bude ponechán prostor v samotném závěru workshopu prostřednictvím chatu. Bez instalace aplikace do PC (webové rozhraní): Launch Meeting - Join from Your Browser - Your Name (jméno, přezdívka) - zatržítko + hádanka - Join. S nainstalovanou aplikací v PC - Spustit aplikaci URL: Zoom Launcher. Podporované operační systémy (doporučené): Windows 7, 8, 8.1 a 10 (Home, Pro,Enterprise). Podporované prohlížeče: Windows - Internet Explorer 11+, Edge 12+, Firefox 27+, Chrome 30+ (doporučený).
  • Více informací: lounge@oriental.cz

Těšíme se na vás!

Čaj představuje druhý nejrozšířenější nápoj na naší planetě. Pokud pro vás představuje neznámý svět nebo se chcete dozvědět něco nového, workshop pod vedením zkušených lektorů vás naučí vše potřebné. Těšit se můžete na informace ze světa čajů, degustace známých zástupců čajových sort a praktické zkušenosti pro přípravu skutečně lahodného čaje.

Workshopem vás provedou Jonáš Vrchovský, který se v čajovém prostředí pohybuje od roku 1999, během té doby proškolil v přípravě čajů personál více než 15 čajoven a podnikl několik cest za čajem na Tchaj-wan a do čínského Yunnanu, a Petr Vrbata, který od roku 2013 vytváří jediný český magazín zaměřený na čaj a čajovou kulturu, je členem České barmanské asociace a její čajové sekce Czech Teatenders a za čajem se vydal na čajové zahrady v Gruzii a ve Švýcarsku.