Webinář: Fascinující svět vážek
ONLINE, PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE

Webinář: Fascinující svět vážek

úterý 20. dubna od 18:00
Live stream, Online
Vstupenka do mobilu
od 200 bez dalších poplatků do 260 Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

do konce předprodeje jeden den

Vstupenka na webinář

Základní cena 200 Kč Koupit

Vstupenka na webinář + Potvrzení o účasti v pdf

Základní cena 260 Kč Koupit

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Komáři štípou, vosy píchají a mouchy jsou otravné. Na vážkách je však něco magické. Kromě toho, že jsou to barevná, velká, snadno rozpoznatelná a zkrátka přitažlivá stvoření, jsou vážky s trochou nadsázky mimořádně úspěšným „konstrukčním řešením“ způsobu, jak zůstat sám sebou a navíc prosperovat v něčem tak proměnlivém, provázáném, nejistém a jedinečném jako je život na planetě Zemi. Ve víceméně nezměněné podobě oživují břehy a dna všech typů sladkých vod bezmála 300 milionů let. A protože také v duchu ekologie svou přítomností odrážejí změny v krajině, stávají se pro nás tvory, díky kterým můžeme takové změny spolehlivě odečítat. Jak ale takové vážky žijí a jaké další zajímavosti skrývají? Našli bychom je i na našem území a kde bychom mohli hledat jejich jednotlivé druhy? Co říká přítomnost vážek o charakteru krajiny? Jak chránit tento v ekologii klíčový druh a jak ho humánně dokumentovat? Objevte jedinečné kouzlo vážek v knize i v přírodě s popředním odonatologem, ekologem a zpěvákem, Danem Bártou! Ten nás ve své online přednášce přenese do fascinujícího mikrokosmu vážek, přiblíží nám svůj výzkum, díky němuž prošel téměř každý kontinent světa a svým nadšením v nás probudí skrytou vášeň pro ochranu a zachování diverzity tohoto jedinečného hmyzu.

 

Dan Bárta 

je zpěvák, textař, fotograf a odonatolog (entomolog se specializací na vážky). Své studium na Ostravské univerzitě před pár lety úspěšně uzavřel prací Vážky Guaynského amazonského parku ve Francouzské Guyaně, z čehož jasně plyne, co dělá, když zrovna nezpívá nebo nepíše texty. Je spoluautorem monografie Vážky České Republiky, jeho velkoformátové fotografie visely v mnoha výstavních prostorech a ozdobily obrazové přílohy nejedné z knih o vážkách či přírodě. Podílel se na vzniku aplikace Lovec vážek CZ / Dragonfly Hunter CZ, která pomáhá určovat a mapovat vážky přímo v terénu i laikům a nadšencům. S výjimkou Antarktidy navštívil všechny kontinenty za účelem zkoumat a fotografovat vážky. S kolegy Alešem Dolným a Robertem Lízlerem totiž vyvinuli a zdokonalili neinvazivní metodu skenování živých vážek a jejich společná práce je součástí mnoha odborných publikací světových autorů.

 

JAK WEBINÁŘ FUNGUJE?

  • Přihlašování levou zadní: Na webinář se můžete připojit přes svůj telefon anebo notebook, nepotřebujete k tomu žádné další technické vybavení. 
  • Před konáním webináře vám v den jeho konání na e-mail pošleme odkaz, přes který se na webinář lehce připojíte. Pokud vstupenkou zakoupíte v den konání akce, odkaz na webinář vám přijde v jednom e-mailu přímo se vstupenkou.
  • Zážitek pro aktivní i pasivní posluchače: Do webináře se můžete aktivně zapojit a klást otázky, ale zároveň je určený i pro ty účastníky, kteří chtějí raději jen poslouchat. 
  • Live stream webináře se vysílá prostřednictvím platformy Vimeo, přímo ve vašem internetovém prohlížeči. Není proto potřebné nic instalovat, ani se nikde registrovat.

 

VÝHODY WEBINÁŘE:

  • Zúčastnit se ho můžete z pohodlí vašeho domova anebo kanceláře.
  • V nejbližších dnech po uskutečnění webináře dostanete záznam, který vám bude k dispozici po dobu 30 dní.
  • Efektivnější využití vašeho času bez potřeby cestovat.
  • Možnosti klást otázky a komunikovat s lektorem webináře.
  • Na jeden vstup se může zúčastnit celá domácnost.

 

Odpovědi na často kladené otázky naleznete zde.