Předprodej byl ukončen

Webinář: Psychologický výklad pohádek
KONFERENCE / KONGRES / ONLINE / PŘEDNÁŠKA

Webinář: Psychologický výklad pohádek

neděle 30.5.2021 od 19:00
Live stream, Online

O akci

Kde bylo, tam bylo, byli jednou dva bratři, jejichž vášeň pro lidové příběhy změnila způsoby, jimiž pojímáme dětství a možná i žijeme celé své životy. Často si to ani neuvědomujeme, ale pohádky jsou pro nás prvním zdrojem hodnot a morálních principů, učí nás empatii a mýty a archetypy obsažené v cestě pohádkového hrdiny nám umožňují symbolickým způsobem konfrontovat problémy skutečného života. Jak velmi ale mohou pohádky ovlivnit náš psychický a duševní vývoj? Mohou pohádky pomoci dítěti rozvíjet svoji tvořivou představivost? Proč se postupně mění pohádková vyobrazení problematických aspektů, jako je sex nebo násilí? Jak pohádky správně vyprávět a naplno využít sílu mluveného slova? Poznejte důležité poselství, jež představují pohádkové příběhy pro (nejen) dětskou duši v přednášce, kvůli níž nemusíte přejít sedmero hor a sedmero dolin! Společně si přiblížíme jazyk a výchovný potenciál těchto starých příběhů a optikou hlubinné psychologie nahlédneme na známé pohádky, jako je Popelka, Šípková Růženka, Červená Karkulka nebo kontroverzní Jeníček a Mařenka. Roli vypravěče našeho webináře převezme psycholog specializující se na sny, fantazie a mýty, Martin Skála. 

 

Mgr. Martin Skála

je psycholog s dlouholetými zkušenostmi s prací se sny, fantaziemi, mýty a mimořádnými stavy vědomí a jejich symbolických vyjádření v mezilidských vztazích, v duši člověka, umění, kultuře a společnosti. Je autorem technicky symbolických konstelací. Je členem odborné rady České společnosti pro analytickou psychologii, zakládajícím předsedou Českého institutu pro analytickou psychologii, české skupiny IAAP, Mezinárodní asociace analytických psychologů. Je také autorem mnoha příspěvků v odborných publikacích, časopisech a na konferencích.

 

JAK WEBINÁŘ FUNGUJE?

  • Přihlašování levou zadní: Na webinář se můžete připojit přes svůj telefon anebo notebook, nepotřebujete k tomu žádné další technické vybavení. 
  • Před konáním webináře vám v den jeho konání na e-mail pošleme odkaz, přes který se na webinář lehce připojíte. Pokud vstupenkou zakoupíte v den konání akce, odkaz na webinář vám přijde v jednom e-mailu přímo se vstupenkou.
  • Zážitek pro aktivní i pasivní posluchače: Do webináře se můžete aktivně zapojit a klást otázky, ale zároveň je určený i pro ty účastníky, kteří chtějí raději jen poslouchat. 
  • Live stream webináře se vysílá prostřednictvím platformy Vimeo, přímo ve vašem internetovém prohlížeči. Není proto potřebné nic instalovat, ani se nikde registrovat.

 

VÝHODY WEBINÁŘE:

  • Zúčastnit se ho můžete z pohodlí vašeho domova anebo kanceláře.
  • V nejbližších dnech po uskutečnění webináře dostanete záznam, který vám bude k dispozici po dobu 30 dní.
  • Efektivnější využití vašeho času bez potřeby cestovat.
  • Možnosti klást otázky a komunikovat s lektorem webináře.
  • Na jeden vstup se může zúčastnit celá domácnost.

 

Odpovědi na často kladené otázky naleznete zde.