Webinář: Vězeňská subkultura: Druhý život odsouzených
ONLINE, PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE

Webinář: Vězeňská subkultura: Druhý život odsouzených

úterý 29. června od 19:00
Live stream, Online
Vstupenka do mobilu
od 230 bez dalších poplatků do 290 Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

do konce předprodeje 8 dní

Vstupenka na webinář

Základní cena 230 Kč Koupit

Vstupenka na webinář + Potvrzení o účasti v pdf.

Základní cena 290 Kč Koupit

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Rozsudek odnětí svobody je pro většinu účastníků trestního řízení závěrečnou tečkou, ale pro samotného odsouzeného je jen začátkem. Následkem jeho činů se před ním otvírá nový svět, jehož chod a pravidla budou pevnou součástí jeho druhého života. Co všechno ho za dveřmi vězeňské cely čeká? Na které příčce hierarchie se ocitne a jak to ovlivní závažnost a charakter zločinu, jenž spáchal? Jak funguje tajemný jazyk vězňů, kdo reguluje jejich černý trh a jaké významy se spájí s nabytými tetováními? Jaké vztahy vznikají mezi vězni, jak řeší otázky sexuality a jak běžné je mezi trestanci násilí? Funguje i v našich věznicích nepsaný kodex a operují v nich gangy známé z televizních seriálů? A daří se vůbec našim institucím dodržovat jejich nápravnou a rehabilitační funkci? Nahlédněte mezi studené mříže nápravně-výchovných zařízení a poznejte pravidla subkultury, jejíž součástí nechce být nikdo. Chodbami vězeňského mikrokosmu nás provede specialista na trestní justici a penitenciární sociologii, Lukáš Dirga.

 

Mgr. Lukáš Dirga, PhD.

je výzkumník a penitenciární sociolog dlouhodobě se věnující výzkumům vězeňského prostředí a témat s ním spojených. Výsledky svého bádání pravidelně prezentuje v českých i zahraničních odborných periodicích. Je členem řady mezinárodních odborných organizací. V současné době se věnuje také otázce restorativní justice z pozice člena české národní skupiny evropského projektu Restorative Justice: Strategies for Change. Lukáš Dirga je autorem knihy Humanizace českého vězeňství očima jeho aktérů.

 

JAK WEBINÁŘ FUNGUJE?

  • Přihlašování levou zadní: Na webinář se můžete připojit přes svůj                  telefon, tablet anebo notebook, nepotřebujete k tomu žádné další technické        vybavení. 
  • Před konáním webináře vám v den jeho konání na e-mail pošleme odkaz, přes  který se na webinář lehce připojíte. Pokud vstupenkou zakoupíte v den konání  akce, odkaz na webinář vám přijde v jednom e-mailu přímo se vstupenkou.
  • Zážitek pro aktivní i pasivní posluchače: Do webináře se můžete aktivně zapojit a klást otázky, ale zároveň je určený i pro ty účastníky, kteří chtějí raději jen        poslouchat.  
  • Live stream webináře se vysílá prostřednictvím platformy Vimeo, přímo ve          vašem internetovém prohlížeči. Není proto potřebné nic instalovat, ani se nikde registrovat.

 

VÝHODY WEBINÁŘE:

  • Zúčastnit se ho můžete z pohodlí vašeho domova anebo kanceláře.
  • V nejbližších dnech po uskutečnění webináře dostanete záznam, který vám bude k dispozici po dobu 30 dní.
  • Efektivnější využití vašeho času bez potřeby cestovat.
  • Možnosti klást otázky a komunikovat s lektorem webináře.
  • Na jeden vstup se může zúčastnit celá domácnost.

 

Odpovědi na často kladené otázky naleznete zde