Škola vaření s Romanem Paulusem - Grill party
PARTY, JÍDLO / NÁPOJE, WORKSHOP, OSOBNÍ ROZVOJ

Škola vaření s Romanem Paulusem - Grill party

čtvrtek 16.6.2022 od 17:00
Fort Escot, Křelov-Břuchotín
Vstupenka do mobilu
Cena 3 290 bez dalších poplatků Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

předprodej končí 15.6.2022

Škola vaření s Romanem Paulusem

Základní cena 3 290 Kč Koupit
Škola vaření + zástěra 3 690 Kč Koupit

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

GRILL PARTY 16. 6. 2022

Tohle bude pecka! Kurz vaření s Romanem Paulusem a zároveň party u grilu pod širým nebem, díky které se stanete mistry každé grilovačky. 

Už nikdy neuděláte chybu a naučíte se pracovat s různými druhy grilů.

Připravíte si jehněčí burger s grilovanou cuketou a sušenými rajčaty, naučíte se ugrilovat pražmu s bylinkami a zaudit kuřecí prsa s fetou a bazalkou a mnoho dalšího. Dezert potom zastoupí grilovaný ananas se zmrzlinou.

----

 

Vítejte ve škole vaření s Romanem Paulusem!

V každém kurzu se pod vedením michelinského Romana Pauluse a šéfkuchaře Petra Stokláska naučíte připravit výtečné 4 chodové menu. Kromě hodin strávených u plotny si odnesete i spoustu užitečných teoretických znalostí, krásný zážitek, sadu receptů a podepsaný certifikát. 

O alko a nealko režim bude po celou dobu postaráno.

Kurzy probíhají od 17 do 21 hodin v malých skupinkách (max. 10 osob) a díky tomu budete mít plnou pozornost našich šéfů. 

Těšíme se na vás v úžasných nových prostorách Bistro Paulus.

Partnerem školy vaření s Romanem Paulusem je Tescoma.

Více informací

Naše bistro má dvě tváře. Každý všední den od časného rána do pozdního odpoledne si u nás dáte výbornou snídani, vyberete z nápaditého obědového menu Romana Pauluse, oceníte kvalitní kávu, snacky, sendviče a dezerty na schůzkách s obchodními partnery, kolegy či přáteli.

O večerech a víkendech nabízíme naše nevšední prostory pro firemní akce, soukromé večírky nebo rodinné oslavy. I my přispějeme svou troškou do mlýna. V následujících týdnech a měsících chystáme pod vedením majitele Romana Pauluse nebo šéfkuchaře Petra Stokláska třeba degustační večeře, školy vaření či zajímavé eventy spojené s uměním a zážitky.