„Na cestě“-literárně-hudební trip tych
HUDBA World music / Ethno / Folk, DIVADLO, UMĚNÍ

„Na cestě“-literárně-hudební trip tych

úterý 31. května od 19:00
Kulturák NMnM, Nové Město na Moravě
Vstupenka do mobilu
Cena 200 bez dalších poplatků Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

do konce předprodeje tři dny

Základní vstupenka

Základní cena 200 Kč Koupit
Novoměstská karta 160 Kč Koupit
ZTP 100 Kč Koupit

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Spisovatelka a muzikantka Eva Turnová a spisovatel a hudebník Jaroslav Rudiš už spolu několikrát četli. Oba se pohybují také kolem hudby, a tak je napadlo literaturu a hudbu propojit do unikátního projektu. Společně s muzikanty Martinem Novákem a bratry Tomášem a Jiřím Hradily vyrážejí na třídenní turné nazvané „Na cestě“, na kterém zazní skladby kapel Kafka Band a Eturnity.

„Literárně hudební trip tych se jmenuje ‚Na cestě‘ proto, že Jára hodně jezdí vlakem a pořád tam něco píše. Jeho poslední román ‚Winterbergova poslední cesta‘ je dokonce jen o jízdě vlakem,“ říká Eva Turnová.
„A Eva zase napsala povídku, která je o turné a přímo se jmenuje ‚On the road‘. Téma se také dotýká období bezprostřední současnosti, kdy se pořád někdo někam přemisťuje. Možná nakonec zinscenujeme divadelní hru, kterou sami odehrajeme, ale ještě jsme se nedohodli. Fakt je, že celkově to vnímám tak, že všichni jedeme ve vlaku a v podstatě furt…,“
dodává Jaroslav Rudiš.

Umělci budou cestovat v úterý 31. května 2022 do Nového Města na Moravě, ve středu 1. června se zastaví v brněnské Huse na provázku a jejich cílovou stanicí bude ve čtvrtek 2. června pražské Divadlo Archa.

Hrát budou:

Eva Turnová / slova, basa, zpěv
Jaroslav Rudiš / slova, zpěv
Jiří Hradil / klávesy, zpěv
Tomáš Hradil / kytary, zpěv
Martin Novák / bicí, zpěv