KLÍČ – 40 let  (velký výroční koncert)
HUDBA World music / Ethno / Folk

KLÍČ – 40 let (velký výroční koncert)

úterý 13. září od 19:00
Fabrika, Svitavy
Vstupenka do mobilu
Cena 300 bez dalších poplatků Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

předprodej končí 13. září

Přízemí

Základní cena 300 Kč

Přístavky vlevo

Základní cena 300 Kč

Přístavky vpravo

Základní cena 300 Kč

Balkon

Základní cena 300 Kč

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

V letošním roce uplynulo už neuvěřitelných 40 let od chvíle, kdy se na jaře roku 1982 sešlo několik mladých muzikantů s tím, že společně založí folkovou kapelu. Novou formaci nejprve nazvali Petrklíč, ale již velmi brzy její jméno zkrátili na KLÍČ – a pod tímto názvem koncertuje skupina dodnes. Repertoár začínající kapely patřil sice k hudebnímu stylu, kterému se v osmdesátých letech minulého století říkalo „židličkový folk“, ale už po krátké době se KLÍČ začal nejvíce věnovat renesančně znějící autorské písňové tvorbě (navíc velmi originálně pojaté) – a i díky tomu se pak v průběhu dalších let úspěšně propracoval mezi uznávanou a zcela nezaměnitelnou českou hudební špičku.

Silné melodie „klíčovských“ písní spojené s poetickými, výraznými a neotřele nadčasovými texty, které často vedou posluchače k hlubšímu zamyšlení, to vše umocněno propracovaným nástrojovým i pěveckým aranžmá jednotlivých skladeb (podpořeným vysokou interpretační úrovní všech muzikantů), takový KLÍČ už léta diváci i jeho příznivci znají, mají rádi a obdivují. Hudebními odborníky je pak KLÍČ často označován za zakladatele žánru autorské historizující hudby – a tak se během své existence tento soubor stal i výraznou inspirací pro spoustu dalších muzikantů a kapel.

Na jubilejních koncertech roku 2022 zazní jednak nejúspěšnější písně skupiny KLÍČ, avšak ve výročním repertoáru bude i ukázka skladeb z počátečního období kapely a samozřejmě nebudou chybět ani nové písně z posledního profilového alba skupiny vydaného v roce 2018 (během koncertu nabídne kapela divákům celkem 30 písní a muzikanti přitom na pódiu vystřídají více než 60 hudebních nástrojů).

 Všechny letošní velké slavnostní koncerty odehraje KLÍČ ve svém tradičním sedmičlenném obsazení.

A pouze pro informaci ještě doplňujeme, že na výročních koncertech si diváci budou moci zakoupit všechna aktuální alba skupiny KLÍČ (včetně nejnovějšího CD „V čase zrání...“, nedávno vydaného vánočního „live“ DVD – a nové reedice dětského alba „Písničky z Breptánie“) – a současně budou v prodeji i obě sólová alba zakládající členky skupiny KLÍČ Pavly Marianové.

Obsazení skupiny KLÍČ:

Jaroslav MARIAN  –  umělecký vedoucí, zpěv, šestistrunná a dvanáctistrunná kytara, perkuse

Pavla MARIANOVÁ  –  zpěv, krumhorny, zobcové flétny, dechový syntezátor, metalofon, perkuse

Jana SLAVATOVÁ  –  zpěv, buben, činel, perkuse

Jitka KRUPIČKOVÁ  –  zpěv, příčná flétna, zobcové flétny, krumhorny, malý buben, perkuse

Jiří KRUPIČKA  –  zpěv, violoncello

Jana BOŠKOVÁ  –  zpěv, příčná flétna, zobcové flétny, perkuse

Jan JANDA  –  zpěv, dvanáctistrunná a šestistrunná kytara

 

Další informace:

https://skupinaklic.cz

https://www.facebook.com/skupinaklic

 

 

Vystupující

Klíč (CZ) – web